Zicherka.pl czyli web 2.0 na Śląsku

Ruszyła testowa wersja portalu zicherka.pl. Serwis o oryginalnej nazwie (zicherka po śląsku oznacza agrafkę) ma skupiać społeczność śląska.

Każdy użytkownik może w prosty sposób dodawać miejsca oraz wiązać je z nadchodzącymi wydarzeniami, oznaczać miejsca jako ulubione, wpisywać imprezy do własnego kalendarza wydarzeń, o czym serwis poinformuje jego znajomych, i korzystać z wielu innych funkcji.

"Jedną z ciekawszych opcji w zicherce jest pomoc w wyszukiwaniu osób o podobnych zainteresowaniach. Użytkownik może skorzystać z opcji wyszukania grup, wydarzeń, miejsc i osób, które serwis dobierze na podstawie informacji zawartych w jego profilu. Inną interesującą funkcją jest wspólny kalendarz imprez z wydarzeniami naniesionymi przez przyjaciół użytkownika. Ta opcja wykorzystuje założenie, że jest wysoce prawdopodobne nasze zainteresowanie imprezami, na które wybierają się nasi znajomi" - mówi Marcin Pilśniak główny programista agencji interaktywnej bomb.pl, twórca portalu.

Serwis już w tej chwili jest bardzo rozbudowany, poczynając od opcji związanych z dodawaniem miejsc i wydarzeń, a kończąc na grupach tematycznych. Edycja imprez czy miejsc jest zapisywana i zupełnie jak w mechanizmach popularnej Wikipedii pozwala na odtworzenie poprzednich wersji (szczególnie przydatne przy aktach tzw. internetowego wandalizmu).

Zicherka.pl za cel postawiła sobie zintegrowanie internetowej społeczności Śląska, tj. mieszkańców miast, które wkrótce utworzą Silesię - aglomeracje śląską, będącą kolejnym stadium rozwoju Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (w skład którego wchodzi 14 miast Śląska i Zagłębia).

> Źródło: Zicherka.pl

> Tag: , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
brak linka :(