Czy serwis społecznościowy Facebook zrewolucjonizuje internet?

Czy serwis społecznościowy Facebook stanie się drugim Microsoftem? Postrzegany wczoraj jako „serwisik" dla studentów, Facebook rośnie dziś w tempie trzykrotnie szybszym niż największy serwis społecznościowy na świecie - MySpace.

Według Alexa.com, Facebook był do niedawna 13 najpopularniejszą witryną na świecie, MySpace znalazł się na szóstym miejscu. Jednak w ciągu trzech ostatnich miesięcy MySpace.com spadł o jedno oczko w dół, a Facebook zyskał aż siedem pozycji.
Pisze o tym Piotr Zalewski z Internet Standard w artykule pt. „Facebook. Rewolucja?".

Facebook jest „przemodny" wśród amerykańskich nastolatków z dobrych domów. Lubią go nie tylko studenci. W USA trudno znaleźć jakikolwiek głosy krytyki pod jego adresem. Najsłynniejsi analitycy branży internetowej i znani blogerzy pieją z zachwytu po tym jak twórca Facebook, 23-letni Mark Zuckerberg, udostępnił w maju br. tzw. platformę F8.

Dlaczego? Bo dzięki tej platformie programiści z całego świata mogą tworzyć aplikacje, których potencjalnymi odbiorcami są miliony użytkowników Facebooka.

„Chcemy by Facebook stał się czymś w rodzaju systemu operacyjnego, miejscem gdzie możesz uruchomić wszystkie swoje aplikacje" - wyjaśnia Zuckerberg, cytowany w artykule Internet Standard.
Serwis już jest wykorzystywany w krajach anglojęzycznych jako narzędzie biznesowe, które ułatwia współpracę.

Jeżeli plan
Zuckerberga się powiedzie, Facebook może okazać się przedsięwzięciem na skalę Yahoo, eBay a nawet Google.

> Źródło: Internet Standard

> Wiedzieć więcej:

Biedni są w MySpace, a bogaci są w Facebook

> Tag: , , , , , , ,


Komentarze

chlitto pisze…
"Czy serwis społecznościowy Facebook stanie się drugim Microsoftem?"

"Jeżeli plan Zuckerberga się powiedzie, Facebook może okazać się przedsięwzięciem na skalę Yahoo, eBay a nawet Google."

bzdury, bzdury, bzdury:)

+ 2 ciekawostki
facebook jest nadal 3 razy mniejszy od myspace
facebook zarabia dzieki reklama microsoft
Anonimowy pisze…
Polecam artykuł z majowego Fast Company http://www.fastcompany.com/magazine/115/open_features-hacker-dropout-ceo.html , gdzie opisana jest historia Zuckerberga i zespolu tworzacego Facebook. Wszystko w sosie rewolucyjnym, bo juz sam tytuł mówi, że MZ odrzucil brudne korporacyjne miliony za swoje internetowe dziecko. Bzdury, czy nie, FaceBook narobił szumu.
Anonimowy pisze…
mam konto na FB i wole to niz MySpace. Mnije chaotyczny, aplikacje switna sprawa. Co stanowi sile FB? Portal spolecznosciowy ktory pomaga w komunikacji z ludzmi a nie jest glownym zrodlem ich szukania.

* ale rozwija sie o wiele szybciej
* zarabiac jakos trzeba;)