20 sierpnia 2007

Serial „Ekipa" w telewizji Polsat i w „Bibliotece Gazety Wyborczej"

Telewizja Polsat i „Gazeta Wyborcza" współpracują przy serialu „Ekipa" w reżyserii m. in. Agnieszki Holland. Ruszyła wspólnie realizowana kampania promocyjna serialu pod hasłem „Oni będą rządzić jesienią" - informuje Agora w komunikacie.

W serialu wystąpią najwięksi polscy aktorzy bardzo rzadko oglądani w serialach, m.in. Andrzej Seweryn i Janusz Gajos.

Nowy serial będzie emitowany w Telewizji Polsat od 13 września 2007 r., w każdy czwartek o godzinie 21.00.

Tydzień wcześniej - 7 września - w cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej" na DVD ukażą się dwa pierwsze odcinki "Ekipy", do kupienia w kioskach.

Po raz pierwszy sprzedaż serialu na DVD poprzedza premierową emisję w telewizji. To na pewno rewolucja zarówno na rynku telewizyjnym, jak i w dotychczasowej współpracy pomiędzy wydawcami prasy i stacjami telewizyjnymi" - mówi Robert Kijak, dyrektor pionu Projekty Specjalne w Agorze.

Premierę serialu poprzedza wspólna kampania, Telewizji Polsat i „Gazety Wyborczej”, której hasłem jest „Oni będą rządzić jesienią”. Kampania ruszyła 16 sierpnia i obejmuje outdoor, reklamę prasową, radiową i telewizyjną.


W ramach współpracy Telewizji Polsat z wydawnictwem Agora, portal gazeta.pl uruchomił oficjalną stronę serialu www.ekipa.gazeta.pl.

„[Serial ten], jako jedna z pierwszych polskich produkcji, został w całości zrealizowany w technice HD" - mówi Nina Terentiew, dyrektor programowy Telewizji Polsat.

"Ekipa" to serial, który w atrakcyjnej, dostępnej i jednocześnie prawdziwej formie opowiada o kulisach władzy w Polsce, nie nawiązując do autentycznych wydarzeń. Twórcy serialu pokażą, przez pryzmat pojedynczych ludzi, że polityka może być fascynująca, a przy tym szlachetna. Serial wyreżyserowały wspólnie: Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Adamik i Agnieszka Holland, która sprawowała również opiekę artystyczną nad całością.

Producentem "Ekipy", na zlecenie Telewizji Polsat, jest ATM Grupa we współpracy z Grupą Filmową.

> Zródło: Agora

> Tag: , , , , , , ,

2 komentarze:

klos pisze...

Ciekaw jestem jak ten pomysł z wypuszczeniem serialu na DVD przed premierą telewizyjną się sprawdzi. U siebie komentuję jeszcze parę wątków, ale ogólnie projekt zapowiada się ciekawie.

Unknown pisze...

pomysł się sprawdzi, nie każdy ma czas by oglądać w czwartek, a tak bez problemu oglądamy kiedy chcemy :) bo oglądać jest naprawdę co :)