Serwis społecznościowy Bebo uruchamia swoją polską wersję

Polskim serwisom Grono.net, Epuls.pl i należącej do GaduGadu, witrynie MojaGeneracja.pl przybył groźny konkurent. Bebo, jeden z największych na świecie serwisów społecznościowych obok MySpace i Facebook, oficjalnie rozpoczął dziś swoją działalność na polskim rynku.

Serwis uruchomił darmową kafejkę internetową na Przystanku Woodstock, największym darmowym festiwalu muzycznym.

Bebo jest platformą oferującą narzędzia do dzielenia się treściami tworzonymi przez użytkowników:
  • teksty (blog, wiadomości, ankiety, komentarze...)
  • zdjęcia,
  • wideo.
Bebo, stworzone w 2005 roku przez Michaela i Xochi Birch, ma w tej chwili ponad 35 milionów zarejestrowanych użytkowników i jest największą siecią społecznościową w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Nowej Zelandii. Jednym ze źródeł jego sukcesu jest uruchomiona w lipcu 2006 r. usługa "Bebo Bands", gdzie amatorskie i profesjonalne zespoły muzyczne mogą prezentować swoją utwory.

Serwis zalicza się także do grona 3 najpopularniejszych platform w:
  • USA,
  • Kanadzie i
  • Australii.
Ponad 90% użytkowników Bebo stanowią osoby poniżej 35 roku, a strona obserwuje jeden z najszybszych wzrostów w Internecie – co sekundę zapisuje się 5 użytkowników. Bebo jest także jedną z najbardziej angażujących stron w Internecie. W Wielkiej Brytanii Bebo wyprzedza tylko Google.

Na Webby Awards 2006, zwanymi „internetowymi oscarami” Bebo otrzymało nagrodę internautów w kategorii Społeczności Sieciowe oraz zostało ogłoszone numerem 1 w kategorii “najczęściej wpisywanych w wyszukiwarce haseł” w dorocznym podsumowaniu Google Zeitgeist, 2006.


> Źrodło: Bebo

> Tag: , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
bebo równocześnie z Polską wchodzi także do Francji (fr.bebo.com) i Niemiec (de.bebo.com), na razie strony są w redesign'ie ale wkrótce je uruchomią.

D.
Anonimowy pisze…
trochę o Bebo z ust jego inwestora było na lutowej konferencji w warszawie: http://biznes.net/tv/1/3