Jutro odbędzie się seminarium „Największe polskie badanie blogosfery!”, zorganizowane przez serwisy Gazeta.pl i InternetPR.pl w ramach projektu „Rewolucja w komunikacji".
1. Prezentacja wyników od strony badawczej
> Źródło: Gazety.pl i InternetPR.pl
> Tag: blog, ugc, web2.0
- Miejsce: siedziba Agory, ul. Czerska 8/10, sala konferencyjna
- Czas: 10.00-15.00
1. Prezentacja wyników od strony badawczej
- Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wyniki badania blogosfery zrealizowanego przez Gemius SA w partnerstwie z platformą blox.pl (Agora SA). Wyłania się z nich segmentacja blogerów oraz opis ich aktywności obejmującej pisanie blogów, ich czytanie i komentowanie. Blogerzy ujawnili, ile czasu poświęcają swoim blogom, czemu je piszą oraz jak sprawdzają ich popularność. Badanie sprawdziło także zależności między światem realnym a życiem blogosfery, jej wiarygodność i wartość dla użytkowników.
- Artur Zawadzki (Gemius)
- O blogach często myśli się w kategoriach pamiętników nastolatek lub co najwyżej stron studentów. Tymczasem okazuje się, że to mit. Osoby, piszące, komentujące czy czytające blogi do "creme de la creme" polskich użytkowników sieci. To osoby, które odgrywają kluczową rolę w kreowaniu obrazu świata jaki znamy.
- Dominik Kaznowski (Blox.pl)
- Temat wystąpienia: blogi i społeczności blogerów widziane z perspektywy psychologii społecznej i socjologii. Autorzy pokażą w jaki sposób analiza sieci społecznych może pomóc w opisaniu i zrozumieniu procesów dziejących się w blogosferze. Analiza całości sieci hipertekstowych odnośników, którymi blogi połączone są ze sobą i z innymi stronami internetowymi, pozwala między innymi na wskazanie kluczowych nadawców i pokazanie znaczenia wzajemnego powiązania linkami.
- Jan Zając (Wydział Psychologii UW)
- Kamil Rakocy (Instytut Studiów Społecznych UW)
- Jak rozprzestrzenia się informacja poprzez blogi? Kiedy ma realną wartość dla czytających? Jak blogi mogą wpłynąć na pracę PRowca?
- Sebastian Łuczak (Łuczak PR)
- Czy jesteśmy w ogonie czy w awangardzie światowej? Czy korzystamy z tych samych narzędzi co świat? Czego świat może nauczyć się od nas?
- Michał Wolniak (Heureka)
> Źródło: Gazety.pl i InternetPR.pl
> Tag: blog, ugc, web2.0
Komentarze