Yulbiz Warszawa: Dlaczego media interesują się internautami i dziennikarzami obywatelskimi?

Zamiast Jeffa Mignona usłyszymy jutro na Yulbiz Warszawa Francisa Pisani, dziennikarza, naukowca i jednego z najbardziej znanych francuskich blogerów.

Pisani będzie mówił nt. „Dlaczego media interesują się internautami i dziennikarzami obywatelskimi?".

Pisani jest korespondentem francuskiego „Le Monde", hiszpańskiego „El Pais" i meksykańskiego „La Reforma" w San Francisco w Kalifornii. Jego teksty ukazały się w ponad 100 gazetach w Europie, Ameryce Łacińskiej, USA, Afryce i Azji. Był m. in. korespondentem wojennym w czasie wojny w Wietnamie i w czasie interwencji radzieckiej w Pradze.

Prowadzi jeden z najbardziej znanych francuskich blogów eksperckich: Transnets.com. Pisze też blog po hiszpańsku: francispisani.net.

Wykładowca dziennikarstwa print i online w Fundacji dla Nowego Dziennikarstwa Iberoamerykańskiego stworzonej przez Gabriel García Marqueza (wykładał tam również Ryszard Kapuściński), na Uniwersytecie w Berkeley, Uniwersytecie w Stanford i Universidad IberoAmericana w Mexico. Zajmuje się pracą naukową nt. technologii mobilnych w Brazylii.

Konsultant w dziedzinie nowych mediów, Pisani aktywnie popiera Digital Literacy, międzynarodowy program Fundacji ECDL, której celem jest zmniejszanie podziałów w edukacji informatycznej poprzez zapewnianie wszystkim dostępu do Społeczeństwa Informacyjnego.

Reszta programu Yulbiz pozostaje bez zmian.

> Wiedzieć więcej o Yulbiz Warszawa
  • Pierwsze spotkanie Yulbiz Warszawa odbyło się 17 lipca 2007 roku w Warszawie. Uczestniczyło w nim ok. 30 osób.
  • Drugie spotkanie odbyło się 28 sierpnia 2007 r. Uczestniczyło w nim ok. 100 osób. Jego sponsorem był serwis społecznościowy Bebo.
  • Yulbiz Warszawa jest czwartym tego rodzaju klubem, po Yulbiz Québec, Yulbiz Paris i Yulbiz Bruxelles. Yulbiz powstanie też m. in. w Barcelonie i w Nowym Jorku.
> Tag: internet, blog, Yulbiz, web2.0, Yulbiz Warszawa,

Komentarze