Media Regionalne planują wprowadzić na rynek wiele bezpłatnych gazet

Grupa prasowa Media Regionalne, właściciel 10 gazet regionalnych, „Życia Warszawy", „Parkietu" i 51 proc. udziałów w „Rzeczpospolitej", nie tylko nie zamierza odsprzedawać swojego biznesu, ale będzie zdecydowanie inwestować w jego rozwój.

W 2008 r. planuje wprowadzić na rynek wiele bezpłatnych gazet, w tym gazetę w internecie. Takie deklaracje składa David Montgomery, prezes i założyciel brytyjskiej Grupy Mecom, do której należą Media Regionalne, w wywiadzie udzielonym „Gazecie Prawnej".

To brzmi jak wyzwanie rzucone konkurencji, albo raczej jak riposta na zapowiedź regionalnej ekspansji grupy Polskapresse. 15 października br. uruchomiła ona dziennik „Polska The Times" i zamierza budować oddziały regionalne na terenach opanowanych przez gazety Mecomu:

Oto co Montgomery mówi spekulacjach na temat sprzedaży biznesu prasowego:
„Nie zamierzamy nigdy sprzedać naszego biznesu w Polsce. Nigdy nie dotyczy oczywiście sytuacji, w której ktoś kupiłby naszą grupę, co teoretycznie jest możliwe, bo jesteśmy spółką publiczną. Naszym celem jest natomiast rozwijanie biznesu prasowego w Europie, w tym w Polsce. Mamy w tym zakresie pełne wsparcie naszych udziałowców".
O inwestycjach:
„Na tak konkurencyjnym rynku, jak polski, nie ma innego sposobu, jak inwestować w rozwój. Cały czas to robimy. Zmieniliśmy layout Rzeczpospolitej, dzięki czemu sprzedaż rośnie, gazeta jest w czołówce najczęściej cytowanych, rosną przychody z reklam. Będziemy dalej wzmacniać także Życie Warszawy i Parkiet, który dynamicznie zwiększa sprzedaż, a także Media Regionalne. Nasze przychody w Polsce rosną".
O nowych, bezpłatnych gazetach, które zamierza wydać:
„Będziemy się rozwijać w internecie i w druku. W przyszłym roku planujemy wprowadzić na rynek wiele bezpłatnych gazet. Przymierzamy się do uruchomienia w pierwszej kolejności internetowej wersji gazety, a dopiero potem, na bazie zebranych doświadczeń, wprowadzimy jej wersję drukowaną. Będziemy prekursorami"

> Źródło: „Gazeta Prawna"

> Tag: , , , , , ,

Komentarze

Tak tylko do ostatniego komentarza Davida Montgomery'ego. Czy czasem Wiadomosci24.pl we wczesnych planach ekspansji nie miały zamiaru wydawania również wersji drukowanej w zależności od zainteresowania projektem?