Nowe media w Polsce

Wierchomla, k. Nowego Sącza przywitała nas śniegiem.

„Nowe Media w Polsce" - to temat konferencji zorganizowanej w dniach 18-20 października 2007 w Wierchomli k. Nowego Sącza.

Organizatorem konferencji była Wyższa Szkoła Biznesu - National St Louis University z Nowego Sącza (WSB-NLU). Konferencja, zorganizowana w ramach europejskiego programu EQUAL, przeznaczona była dla dziennikarzy zajmujących się tematyką nowych technologii.

Kinga Pawłowska z WSB-NLU przedstawiła projekt Miasteczka Multimedialnego, ponadregionalnego ośrodka innowacyjności, który WSB-NLU chce zbudować pod Nowym Sączem. Projekt przewiduje stworzenie:
  • ośrodka badawczo-rozwojowego,
  • inkubatora przedsiębiorczości,
  • systemu klastra,
  • funduszu inwestycyjnego,
  • oraz centrum konferencyjno-szkoleniowego.
Autorzy projektu mają śmiałe ambicje. Chcą, by region nowosądecki stał się do 2012 roku jednym z dziesięciu najbardziej innowacyjnych regionów świata w zakresie badań, edukacji, biznesu oraz inwestycji w multimedia.

Maciej Klepacki, jeden z twórców mobile.bankier.tv mówił nt. „Telewizja w Internecie, czy może Internet w telewizorze".

Cezary Ostrowski, dyrektor generalny aHead - pierwszej oficjalnie zarejestrowanej przez Linden Labs polskiej firmy developerskiej w Second Life, z humorem opowiadał o tym "Co jedzą avatary", czyli o tendencjach rozwojowych kreowania obecności firm w Second Life.

Alek Tarkowski ze Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN, wyjaśniał co to jest „Open Business", czyli jak zarabiać i dzielić się naraz.

Tematem mojego wystąpienia było: Internet jest rewolucja, która zmienia reguły gry w mediach raz na zawsze, czyli to, o czym piszę już od prawie dwóch lat na blogu Media Cafe.

> O konferencji piszą m. in.:
> Tag: , , , ,

Komentarze