4 października 2007

O jakich blogach i blogerach pisały najczęściej media internetowe

Od początku roku w mediach internetowych najczęściej pisano o Dominiku Kaznowskim (Kaznowski.blox.pl), Tomaszu Karwatce (webusability.pl) oraz o Arturze Kurasińskim (blog.kurasinski.com). Media Cafe Polska plasuje się w tym rankingu najczęściej cytowanych blogów na siódmej pozycji - wynika z badań nt. najbardziej znanych blogów o mediach online oraz ich autorów przeprowadzonych przez NewsPoint.

Pierwszą dziesiątkę najczęściej wymienianych w mediach online blogerów zamykają Aneta Mitko i Maciej Gałecki, specjalizujący się w tematyce marketingu w wyszukiwarkach.

Artykuły dotyczące Dominika Kaznowskiego i jego bloga kaznowski.blox.pl najczęściej publikowały Gazeta.pl oraz InternetStandard.pl.


Za pomocą modułu analitycznego NewsPoint zbadano również tematy często poruszane przez autora. Kaznowski w swoim blogu pisze najczęściej o największych graczach na światowym rynku internetowym. Codziennie zamieszcza tam co najmniej 2 nowe wpisy, a co czwarty z nich dotyczy wyszukiwarki Google.

Informacje o Tomaszu Karwatce i jego blogu webusability.pl pojawiają się głównie w serwisach marketingowych: Marketing Przy Kawie, Marketing w Praktyce i Mediafm.net.

Z kolei Artur Kurasiński najczęściej wymieniany jest w Internet Standard, Gazeta.pl oraz przez innego blogera - Macieja Budzicha (blog.mediafun.pl), który z kolei znalazł się na 4. miejscu rankingu NewsPoint.

Metodologia badania

Obecność poszczególnych podmiotów badania w mediach internetowych NewsPoint mierzy poprzez:

  • wyszukiwanie fraz oraz ich dopuszczalnych odmian gramatycznych w publikacjach, np. dla zbadania obecności aktora Cezarego Pazury zakwalifikowane frazy mogą mieć postać np.: "Cezarego Pazury", "Cezarym Pazurą", a także "Czarka Pazury", "Czarkiem Pazurą",
  • wyszukiwanie marek należących do badanej instytucji, np. dla EFG Eurobank Ergasias S.A. Spółka Akcyjna zakwalifikowane będą obecności: "polbank", "polbanku" itp.,
  • wyszukiwanie słów związanych ściśle z wydarzeniem medialnym, np. „taśmy Gudzowatego”, „lustracja dziennikarzy”, przy jednoczesnym dbaniu o odpowiedni kontekst oraz temat przekazów informacyjnych, tzn. wydarzenie: „zmiany w konstytucji” odnosi się do postulatów zmian konstytucji w kontekście ochrony życia poczętego oraz wszelkich reakcji na te postulaty.

Dodatkowe informacje nt. wyników raportu:

  • liczby przedstawione w zestawieniach i na wykresach odnoszą się do ilości poszczególnych artykułów nie zaś do ilości wystąpień odpowiednich wyrażeń,
  • raport uwzględnia tylko i wyłącznie datę publikacji artykułów, tzn. że artykuły zamieszczone w serwisach WWW poza okresem badania nie zostały uwzględnione w raporcie,
  • raport nie uwzględnia identycznych artykułów obecnych na wielu witrynach, tzn., że obecność na wielu witrynach tego samego artykułu zostanie uznana za pojedyncze zdarzenie.

Więcej informacji nt. technologii NewsPoint znajduje się na stronie: www.NewsPoint.pl/wyszukiwanie.

> Źródło: NewsPoint

> Tag: ,

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Posłuchajcie tylko co wygadywał dzisiaj (2007-10-16) w TVN24 B.Kittel, Ł.Warzecha, P.Wroński, czy też reporterzy TVN24... Wszyscy ci dziennikarze bez wyjątku usiłowali marginalizować sprawę korupcji posłanki PO i odwracać kota ogonem!!..

Tych obłudników nie interesuje zło jakie zżera Polskię od lat!!! Ich tylko i wyłącznie interesuje to... czy Kamiński, szef CBA miał prawo, czy też nie miał prawa zwołać konferencję... To ich najbardziej interesuje... właśnie to na chama odwracanie kota ogonem... to pieprzenia kotka przy pomocy młotka... tfu!!

I leje bezczelnie taki wstrętny obłudnik jeden z drugim gorzkie łzy... A jak załamuje przy tym te swoje przenajświętsze rączęta... A jak załamuje tę swoją cudowną jaśnieoświeconą nieomylną główkę...

A jak łka... że aż żal doope ściska gdy sie patrzy na tę ich Golgotę... Bo oto znów to podłe CBA tak potworną krzywdę wyrządziło temu biednemu układowi polityczno-medialno-mafijnemu... Brawo, brawo wy podła obłudna dziennikarska MAFIO!!!

Nie interesują WAS złodziejskie układy polityczno-mafijne... tylko to czy Kamiński, szef CBA miał prawo czy też nie miał prawa powiedzieć prawdę NARODOWI!!!! A ja się pytam... Jak śmiecie odbierać Kamińskiemu prawo... zdradziecka MAFIO dziennikarska... by sie rozliczał ze swojej pracy przed NARODEM???...

Jak śmiecie, WY oczerniający CBA na kazdym kroku obłudnicy?!!! Jak smiecie?? Jak śmiecie, pytam się wy bezczelne zadufane sprzedajne oslizgłe typy spod ciemnej gwiazdy??? Nie widzicie tego, że to poseł Graś!!.. Poseł PO dwukrotnie odmówił zwołania speckomisji na prośbę szefa CBA?!!! Więc jakie wyjście miał Kamiński???

ZŁODZIEJE!!! Wstrętni ohydni ZŁODZIEJE!!!
----
Do radia TOK FM dzwoni facet i wyp. się na tematy polityczne:
Część 1: http://youtube.com/watch?v=c1AePmHk2Ug
Część 2: http://youtube.com/watch?v=hOKzjQZry3Q

Anonimowy pisze...

To WY!!! Wy, dziennikarze i ta zafajdana lewacka ELYTA jesteście odpowiedzialni za to zło jakie zżera Polskę!!! To WY!!! jesteście równie sprzedajni jak ci łapówkarze, służąc różnym najciemniejszym siłom ZŁA!!! To WY zawsze stoicie po tamtej, tej złodziejsko-sprzedajnej stronie!!!.. To WY kupczycie Polską!!!

To WY zawsze bronicie złodziejów z układów polityczno-medialno-mafijnych atakując jak wściekłe psy CBA i rząd walczący z korupcją!!!

Boicie się bardzo obłudnicy odcięcia od układów i koryta... od swoich Panów tak łaskawie poklepujacych was po plecach za dobrze wykonaną podłą robotę... Lubicie być z uznaniem poklepywani po pleckach tak jak poklepywany byl i nadal jest Bartoszewski... prawda???

Nie widzicie, ze to ohydnie śmierdzi mentalnością dworskiej gnidy??? Jak wam nie wstyd wy obłudnicy podli!!!???

Ale plucie, takim jak ci z PO obłudnikom i ich sługusom, prawdą w twarz nic nie daje... Tylko obliżą się i dalej na chama bedą odwracać kota ogonem uważając, że ciemny, ogłupiony przez media lud kupi tę kolejną kaszane... Zadufane bezczelne kłamliwe obłudy!!

ZŁODZIEJE!!! Wstrętni ohydni ZŁODZIEJE!!!
----
Do radia TOK FM dzwoni facet i wyp. się na tematy polityczne:
Część 1: http://youtube.com/watch?v=c1AePmHk2Ug
Część 2: http://youtube.com/watch?v=hOKzjQZry3Q

Krzysztof Urbanowicz pisze...

@ anonimowy

Szanowny Panie Starszy,

Proszę o natychmiastowe zaprzestanie publikowania na tym blogu tego typu komentarzy.

Zarzuca Pan ten blog obelżywymi opiniami z taką częstotliwością, że nie nadążam z ich kasowaniem.