Blogerzy z Blox.pl zredagują specjalne wydanie dziennika „Metro"

Blogerzy przygotują "Metroblox" - specjalne wydanie dziennika "Metro", w ramach wspólnej akcji serwisu Blox.pl i tego największego bezpłatnego dziennika w Polsce.

Dodatek ukaże się wraz z ogólnopolskim wydaniem "Metra", 5 grudnia 2007 r. - poinformowała Agora, wydawca „Metro" i „Gazety Wyborczej".

Z prawie dwumilionowego grona polskich blogerów dziennik "Metro" i serwis Blox.pl wyłoni ośmiu redaktorów działów tematycznych, którzy spośród polskiej blogosfery zorganizują swoje zespoły redakcyjne i już na początku grudnia pod czujnym okiem redaktorów dziennika „Metro” stworzą prawdziwą redakcję prasową.

Z blogerami będą współpracowali także dziennikarze z portalu Gazeta.pl. Już w czwartek, 22 listopada, odbędzie się spotkanie warsztatowe, podczas którego blogerzy poznają tajniki profesjonalnej pracy redakcyjnej i zostaną przygotowani do kierowania swoimi działami.

„Metro" podejmuje cyklicznie działania redakcyjne i promocyjne nastawione na interakcję z Czytelnikami. Dotychczas powstały dwa wydania specjalne „Metra”, zredagowane przez czytelników, w ramach akcji „Zależy mi" oraz "Ekopozytywni". „Metroblox" będzie trzecim tego typu wydaniem. Za promocję wydarzenia odpowiedzialna jest Agencja Heureka.

*Polskie Badania Czytelnictwa, wyk: MillwardBrown SMG/KRC,CPW, IV-IX 2007, GC: wszyscy respondenci, n = 23 126; opracowanie Agora SA


> Źródło: Heureka

> Tag: , , , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Warto aktywnie włączyć się w projekt. Osoby, które już zadeklarowały pracę przy redakcji wydania gwarantują jego wysoki poziom. Na pewno będzie dużo pracy, ale na pewno także sporo satysfakcji.
Szczegóły znajdziecie na www.metroblox.blox.pl.
Anonimowy pisze…
bez zwiazku z "metro", ale za to ogolnie o web newsach i problemach z nimi - polecam.


http://www.guardian.co.uk/media/2007/nov/29/pressandpublishing.digitalmedia
Anonimowy pisze…
Właśnie wróciłem z kolegium Metrobloksa. Odpowiadam w dodatku za drugą kolumnę. Organizatorzy byli świetni: zero ingerencji, maksimum pomocy. Mam nadzieję, że Czytelnikom spodoba się środowy efekt dzisiejszej pracy:)
Pozdrowienia
Kuba, http://www.blogpowszechny.pl/