Premiera iPhone w Niemczech i w Wielkiej Brytanii


10.000 telefonów iPhone sprzedało się w dniu jego premiery, w piątek 9 listopada, w Niemczech. Abonament kosztuje od 49 do 89 euro.

Nowatorski telefon komórkowy firmy Apple sprzedawany jest w cenie 399 euro (8 Giga) przez T-Mobile, należącego do Deutsche Telekom, który jest większościowym udziałowcem polskiej Ery. Przy obecnym kursie dolara, iPhone jest więc dwa razy tańszy w USA (399 dolarów).

Oto oferta T-Mobile:Równolegle, w piątek 9 listopada rozpoczęła się sprzedaż iPhone w Wielkiej Brytanii. Operator telefonii komórkowej O2, wybrany przez Apple, udostępnił pierwsze iPhone'y o godz. 18.02... W Londynie, ludzie koczowali przed sklepem, by kupić iPhona. Jego cena: 269 funtów.

We Francji telefon Apple zadebiutuje 28 listopada. Jego cena: 399 euro. Wyłącznym dystrybutorem będzie znana nam firma Orange. Francuska premiera została opóźniona, gdyż prawo tego kraju, w trosce o konsumenta, zabrania sprzedaży telefonów z blokadą uniemożliwiającą korzystanie z niego abonentom innych sieci telefonów komórkowych. Dlatego też w salonach Orange pojawi się też, w nieznanej jeszcze cenie, iPhone ze zdjętą blokadą sprzętową.

Szwajcarski Swisscom i belgijski Proximus, mają nadzieję, że Apple da im zielone światło na sprzedaż iPhone w ich krajach przed świętami Bożego Narodzenia, co wydaje się - przynajmniej na tym etapie negocjacji - mało prawdopodobne.

Dopiero w 2008 roku iPhone trafi do salonów sprzedaży w innych krajach Europy, a w dalszej kolejności - w Azji.

Telefon Apple do tej pory oficjalnie dostępny był tylko w USA i tylko w jednej sieci (AT&T). Sprzedano już ponad 1,4 miliona iPhonów. Z niecierpliwości czekam na polską premierę iPhone...

> Źródło: Reuters

> Tag: , , ,

Komentarze

djurban pisze…
Nie spieszyłbym się z zakupem iPhone. Do producentów trafia właśnie nowa wersja Windows Mobile (codename Photon) oparta na Windows CE.

Pierwsze urządzenia z tym systemem pojawią się w okolicach marca 2007. Droższe od iPhone'a nie będą, natomiast będą miały wbudowany office 2007 mobile (dołączany z systemem), czyli outlook, onenote - wszystko zsynchronizowane z komputerem osobistym.

Do tego brak konieczności wyboru sprzętu od jednego producenta, na rynek urządzenia z Photonem wprowadzą Samsung, Sony, Sagem i kilka innych firm (oczywiście nie Nokia). Warto to przemyśleć, a i sprzęt prawdopodobnie będzie lepszy niż iPhone, który już w dniu premiery był do tyłu o pół epoki.
Anonimowy pisze…
podobno, podkreślam, podobno (niestety nie udało mi się jeszcze tego potwierdzić z innych źródeł) do Polski przyleciały już IPhony z zainstalowanym logo Orange. Więc Orange byłby pierwszy? Trochę za cicho jest o tym więc do premiery pewnie jeszcze kawałek (szkoda, bo już wiem jaki byłby najlepszy prezent pod choinkę)

Co to za niewyżyty anonim pisze jakieś pierdoły niezwiązane z tematem, odwagi brak anonimie?
@ Mediafun

Ten anonim to chyba znany szkodnik zwany Blizną, zmora blogów i serwisów, taki "moherowy spamer" polskiego netu.