Reklamowy klip „Rzeczpospolitej" to prawdziwy majstersztykWreszcie dobra reklamówka polskiej gazety! „Więcej w mniejszym formacie" - klip „Rzeczpospolitej" wyłamuje się z dominującego w polskiej prasie trendu reklamowej konserwy i bylejakości.

To majstersztyk: szybkie tempo, ciekawe migawki, mrugnięcie oka do niektórych widzów (Paweł Lisicki, Redaktor naczelny, w roli dyrygenta), klip umieszczony błyskawicznie na YouTube, wreszcie chór śpiewający podniosłym tonem „Więcej, więcej, więcej" - taka mieszanka chóru gregoriańskiego i Vangelisa, jak w reklamówce Hondy. Wszystko składa się w harmonijną całość, dobrze wpisującą się w wizerunek dziennika poważnego, ale nie nudnego, jakim chce być „Rzeczpospolita".

Muzyka z klipu stała się jednym z tematów muzycznych forów dyskusyjnych, na których internauci szukali kto jest jej twórcą, spierając się o podobieństwa ze znanymi autorami.

Paradoksalnie, jednej z najbardziej konserwatywnych polskich gazet udał się trick z jednej z najmodniejszych dziedzin marketingu jakim jest buzz marketing, czyli marketing szeptany. Chapeau bas, Messieurs!

> Tag: , , , , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Faktycznie. Nie sposób nie zwrócić uwagi na ten klip. Estetyka i detal ładnie grają. Chciałby się widzieć w tej reklamie początek serii.
Anonimowy pisze…
Sam zauważyłeś - to dobra, ale jednak tylko kopia...
Widać klasę zwłaszcza w zestawieniu reklamy The Times Polska
dfdf pisze…
Reklamówka na pewno zwraca uwagę, jednak nie przypadła mi do gustu.
Anonimowy pisze…
Ładna i zauważalna, to fakt. Pytanie czy nie powinni iść dalej tak jak to zrobił The Guardian kiedy zmieniał format:
http://youtube.com/watch?v=vmDbw6bwBqo
Anonimowy pisze…
Ta reklamwka to plagiat. W tej chwili nie pamiam z jakiego wide-klipu, ale chyba Joela. Jednak nawet i plagiat mona sknoci, a ten jest dobrze zrobiony.
Tomek pisze…
Ta reklama jest świetna. No i ta muzyka :)
Mala pisze…
Nie jest prosto dobrze ogarnąć reklamę, coś o tym wiem:) Dobra agencja na pewno się wam przyda w biznesie. Zerknijcie sobie dlatego na https://seomamut.pl/tworzenie-stron-internetowych-chojnice/ też po usługi tworzenia stron.