24 listopada 2007

Tomasz Lis: „Zabawne jest obserwować jak niektórzy lizusi z czasów PIS-u już czapkują nowej władzy"

„Można by z ostatnich dwóch lat powyciągać cytaty, które zebrałyby się na Księgę Hańby Dziennikarstwa Polskiego" - mówi Tomasz Lis w wywiadzie dla Gazeta.pl.

O redefinicji pojęć kluczowych dla środowiska dziennikarzy za rządów PiS :
Dziennikarstwo prorządowe stało się dziennikarstwem obiektywnym, dziennikarstwo niezależne - w oczach niektórych stało się dziennikarstwem zależnym, a konformizm bardzo wielu pomylił się z obiektywizmem. Otóż konformizm nie jest obiektywizmem" - uważa Lis.
O Platformie Obywatelskiej:
„Krytyka Platformy ze strony dziennikarzy w końcu się pojawi - za tydzień, za dwa tygodnie, za miesiąc. Nie wykluczam, że może ona mieć inny charakter, niż poprzednio. Będzie ona jednak inna nie ze względu na sympatie poszczególnych dziennikarzy. PO będziemy raczej krytykować za to czego nie zrobili lub co źle zrobili - za działania lub zaniechania. Mam jednak nadzieję, że nie będziemy musieli krytykować tej władzy za zamach na elementarne standardy liberalnej demokracji. Inna sprawa, że zabawne jest obserwować jak niektórzy lizusi z czasów PIS-u już czapkują nowej władzy".
O programie „Co z (tą) Polską?:
„Dla mnie praca w "Co z Polską?" jest jednak ważna z paru innych względów. Po pierwsze nie wypadłem z obiegu i dość fajne było tak przeskoczyć z czwartku na czwartek do innego medium. Po drugie całkiem sporo dowiedziałem się o samym internecie - o tym jak to wszystko funkcjonuje. Poza tym w momencie, gdy traci się pracę, walczy się z silną pokusą, aby siedzieć w domu, rozpamiętywać, dzielić włos na czworo. Zagrożenie depresją jest wówczas całkiem spore. Tymczasem przejście do "Co z Polską?" pozwoliło mi wpaść w pewien rytm pracy".
> Wiedzieć więcej:
Tomasz Lis doradcą zarządu Edipresse
Co z Polską? - Ponad 150 tys. widzów w internecie
Dziennikarze: rządzący wymusili odsunięcie Lisa
Na Lisa zabrakło pieniędzy, a Polsat zarabia miliony
Polsat odsunął Lisa i dostał stały kabel do Sejmu
Dziennikarze od polityki nie lubią polityki!

> Źródło: Gazeta.pl

> Tag: , , , ,

Brak komentarzy: