12 grudnia 2007

Off

Będę nieobecny na blogu od środy 12 grudnia do piątku 14 grudnia. Prowadzę szkolenia z technik pisania w prasie i z planowania tematów, które „sprzedają" gazety.

Ponieważ coraz trudniej sprzedać dziś gazety, techniki te stają się coraz bardziej wyrafinowane. Cóż z tego, polskie media stają się, w większości przypadków, coraz bardziej powierzchowne, m. in. z powodu nieustającej pogoni za newsem.

I ciągle ten sam dylemat: „puścić" newsa od razu na stronie www czy rozwinąć go nazajutrz w gazecie? Co o tym myślicie?

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Zdaje się coraz mniej jest takich dylematów. Puszcza się newsa na www, w dziennikach telewizyjnych jest, że taka a taka gazeta podaje, że to i tamto. Darmowa reklama jest, a nazajutrz artykuły komentujące dany news od razu z reakcją bohaterów newsa i komentujących na www.

kartoteka pisze...

A nie jest tak, że najpierw powinno się go puścić w internecie (już chyba pisanym małą literą?), a później rozszerzyć w gazecie? A powierzchowność współczesnych mediów? Takie media, jakie społeczeństwo. Płakać, rozwodzić się nad tym? Jesteśmy niestety zmuszeni do pogodzenia się z tym. Bo np cóż ja mogę, skromny redaktor serwisu www, tylko produkować newsy, a im głupsze, tym lepsze.

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

puscic newsa a potem rozwinac w gazecie.

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

a jesli chodzi o powierzchownosc, to jest na szczescie tygodnik powszechny