Czy użytkownicy Mac'ów są snobami?


„Mac Owners Are Snobs" - twierdzą autorzy badań przeprowadzonych przez firmę Mindset Media, cytowanych na nieoficjalnym blogu o Apple Tuaw.com.

Jeżeli wierzyć tym badaniom, fani Apple Macintosh (komptery, iPhone, iPod, iTunes) konsumują więcej produktów bio i są bardziej wrażliwi na kwestie związane ze środowiskiem niż użytkownicy PC-tów. Kupują (w USA) więcej samochodów hybrydowych, płacą za muzykę ściąganą z internetu i chodzą do kafejek Starbucks.

Autorzy Tuaw.com wywnioskowali więc, że macowcy to nie tylko „Bobo" (skrót od „Bourgeois-Boheme" - termin wymyślony przez Davida Brooksa z „New York Times" i oznaczający nową, wschodzącą generację Amerykanów, jednocześnie konserwatystów i konformistów, ale też mającą cechy artystycznej cyganerii), ale też snoby...

> Tag:

Komentarze

Anonimowy pisze…
a czy użytkownicy (tzw.)
PC-tów = nierobami?
co to za głupie pytania... jedni są, inni nie.
można mieć Złote Kurki w wannie i być Brudasem; a można i nie.
podpisano:
użytkownik Maców; kiedyś PC-tów.
(= neo-Snob? snob-Nuworisz...)
Anonimowy pisze…
He he ;) A właśnie pisałem u siebie o odwracaniu ogonem statystyk i badań. Równie dobrze można napisać, że "konsumenci żywności bio są snobami, kupują więcej samochodów hybrydowych i maków"... Mam nadzieję, że oznakami snobowania jest coś więcej, niż posiadanie maka i płacenie za legalną muzykę ;-)
Anonimowy pisze…
Hehe, jak to mówią - uderz w stół, a dwa snoby się odezwą ;-)))
Anonimowy pisze…
Ja się ostatnio snobuję na Eee PC z Linuxem Xandros. Maki sa duże i brzydkie. Żaden porządny snob ich nie używa, bo to obciach. [Kocham flejmy]
:) Najbardziej snobistyczne są te redakcje, w których pracuje się na Mac'ach :)
Oczywiście. Sam używałem Maca przez lata i do dziś tęsknię. Nie tylko do cudownie przyjaznego interfejsu, ale też troszeczkę do tego poczucia elitarności.
Anonimowy pisze…
Panie Krzysztofie

Badania zrobione by zwiększyć sprzedaż Visty. Faktycznie jakby tak patrząc "pokaż mi jaki masz komputer a powiem ci kim jesteś" to na pewno w Polsce wszyscy co posiadają Mac'ki byli by snobami. Patrząc na Amerykę jest to czysta walka pomiędzy Mac'ami a Windowsami.

Wyczulenie na środowisko to czysta ściema. Kolejny krok do tego by kupować hybrydy. Gwiazdy hollywood kupowały Toyotę Prius bo byłą tredi. To czyste napędzanie klientów.

Te badania mógł zrobić Mac. Nie przyzna się ale będzie to świadczyć o tym masz Mac'a kup hybrydę.

Badania do napędzania sprzedaży.

pozdrawiam
Anonimowy pisze…
Tak sobie właśnie pomyślałem, że faktycznie taki śliczny plaskacz makbuk bardzo by pasował do moich nowych jeansów Tomiego Hilfingera i koszulki by Abercrombie & Fitch!

;-)
Anonimowy pisze…
Wytłumaczenie jest bardzo ale to bardzo proste.

Po prostu użytkownicy Maców i iPodów są przeciętnie zamożniejsi, bo produkty Apple są drogie w stosunku do innych.

Zamieńcie "użytkownicy Maca" na "klasa średnia" i wszystko pasuje Starbucks, organic food, hybrid cars, teeth-whitening...
Anonimowy pisze…
Sorry. Look please here