Yahoo News Globe to oryginalny, ale mało atrakcyjny sposób prezentacji newsów


Yahoo! testuje nowe sposoby prezentacji newsów. Nowootwarty serwis Yahoo News Globe, o którym pisze dziś blog Mashable, to mieszanka najczęściej czytanych newsów z Yahoo News, największego serwisu newsowego na świecie, Yahoo Maps i trójwymiarowego Papervision 3D.

Yahoo News Globe wizualizuje informacje w postaci słupków różnej wysokości - im wyższy słupek, tym ważniejsze wydarzenie - wyrastających z miejsc, w których miało miejsce jakieś ważne wydarzyło. To coś w rodzaju chmury tagów - im większe słowo-klucz np. terroryzm, tym ważniejsze wydarzenie -, ale bez tagów.

Użytkownik może zdać się na program, który sam pokazuje co jest - według niego - ważne, albo może wziąć sprawy w swoje ręce i klikać w interesujące go słupki.

Oryginalne, ale mało atrakcyjne i niezbyt pożyteczne dla wszystkich, bo - przynajmniej w chwili obecnej - zbt amerykańsko-amerykańskie. Brak możliwości personalizacji to największa wada tego serwisu, który wydaje się niedopracowany.

Ale chyba nie to jest tu najważniejsze. Ponieważ Microsoft chce kupić Yahoo i obie firmy negocjują teraz warunki transakcji, Yahoo ma interes, by mówiono teraz o nim jak najwięcej.

> Tag: ,

Komentarze