19 marca 2008

Co zrobić kiedy ktoś próbuje ukraść Twoją treść

Ktoś kradnie Twoją treść? Pozyskaj dzięki temu nowe linki - to tytuł ciekawego wpisu na blogu SEMGuru.pl.
„Spora część spamerów, którzy kradną treść opublikowaną w Internecie, skanuje po prostu kod HTML strony z której kopiują treść i automatycznie powiela ją na swoich stronach. Powinieneś więc zamieszczać w swoich artykułach jak najwięcej linków do innych artykułów i podstron na swojej stronie. Linki, które zamieścisz w treści pojawiają się wtedy na stronach, które bezprawnie kopiują Twoją treść. A jak wiadomo - linki są bardzo ważnym elementem pozycjonowania" - radzi autor wpisu.
Sam stosuję tę metodę od dawna , ale - jak molierowski pan Jourdain, który nie wiedział, że mówi prozą -, nie wiedziałem, że można dzięki temu zwiększyć popularności bloga.

> Tag: ,

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Gorzej jeśli spamer wycina linki i dokłada swoje :-/

Anonimowy pisze...

Powielanie treści czyli Duplicate Content (DC) może zaszkodzić własnej stronie. Radzę skontaktowanie się z "autorem". Jak nie zareaguje to wysłać podanie do hostera o zablokowanie jego konta ze względu na łamanie praw autorskich. Żeby dowiedzieć się kto jest hostem domeny można skorzystać z serwisu whois: whois.pl/cgi-bin/whois.pl dla polskich domen albo whois.sc dla innych.