Mecom atakuje Polskapresse w internecie

„Mecom chce podbić lokalne rynki bezpłatnymi tytułami i spróbuje zagrozić konkurencji Polskapresse dzięki inwestycjom w internet" - pisze dziś „Gazeta Prawna".

„Od kilku tygodni działający w Trójmieście serwis Naszemiasto.pl (Polskapresse) ma konkurenta, serwis Mmtrojmiasto.pl, stworzony przez spółkę Media Regionalne z brytyjskiej grupy Mecom (ma m.in. 51 proc. udziałów w Rzeczpospolitej i 11 płatnych tytułów regionalnych). Podobny ruszył też w Katowicach. (...) w I półroczu takie serwisy powstaną we wszystkich miastach, w których wydaje dzienniki Polskapresse (m.in. Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawa)" - czytamy w „Gazecie Prawnej".
Projekt Mecomu opiera się na dziennikarstwie obywatelskim. Użytkownicy będą mogli pisać artykuły, zamieszczać zdjęcia i komentować.

Wedlug „Gazety Prawnej", nowy projekt Mecomu to reakcja na wejście wydawnictwa Polskapresse z dziennikiem „Polska The Times" do miast, w których ukazują się tytuły Mediów Regionalnych. Mecom odrzucił wcześniej ofertę wspólnego wydawania „Polski".

Warto wiedzięć - co dodaje całej sprawie pikanterii -, iż projekt jest kierowany przez Mirosława Kowalskiego, nowego szefa pionu internet Mediów Regionalnych. Polskapresse zwolniła Kowalskiego ze stanowiska wiceprezesa przed startem dziennika „Polska The Times". Kowalski stworzył m. in. dla Polskapresse trzy znane serwisy: Gratka.pl, Nasze Miasto.pl i Wiadomosci24.pl. Teraz wykorzysta swoje doświadczenie, by udowodnić, że jest jednym z najlepszych fachowców w branży.

> Tag: , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
nie do końca przemyślane posunięcia (mówię o p. Kowalskim) mogę się bardzo szybko zemścić. Wszystko na to wskazuje. Tym bardziej, że pozycja wiadomości24 - do niedawna lidera dziennikarstwa obywatelskiego wyraźnie spada. A to oznaczać może przeniesienie aktywności dziennikarzy obywatelskich do portali MR.
Anonimowy pisze…
Zreszta nie ma czemu sie dziwic - projekt MM przyjal sie i to dosyc dobrze w Szczecinie. Nie ma wiec przeszkod, by bylo inaczej w Trojmiescie oraz na Slasku. Zreszta przemawia za tym lepsze rozwiazanie techniczne projektu MR. W kwietniu w Szczecinie bedzie branzowa konferencja, na ktorej pojawi sie szef MMSzczecin, ktory na podstawie kejsa opowie blizej na temat tego przedswieziecia.
Anonimowy pisze…
Tak samo będzie w kwietniu w Katowicach gdzie na ITgrillu szef MMSilesia opowie o tym jak powstaje największy (w domyśle) z serwisów MM
Zapraszamy
Asen pisze…
Komentarze mocno pro-mmkowskie.
Mnie, związanego z wiadomościami24, choć ostatnio zmieniłem swój model dziennikarstwa (o tym niżej), mnie nic bardziej nie cieszy, niż bójki behemotów medialnych - zaowocuje to lepszymi narzędziami dla, jak ich zwał, obywatelskich dziennikarzy.

A model?
Przesunąć środek ciężkości poza komercyjny portal. Publikować na różnych platformach, które jednak będą tylko narzędziem, tubą medialną, a centrum powinien być prywatny, niezależny i niekomercyjny site, w którym dziennikarz obywatelski będzie sygnalizować swoją aktywność.
Anonimowy pisze…
,,Polska" na Szczecin - 1200 egz. Ile zwrotów nie wiadomo. Totalna klapa. Drukarnie pewnie zostaną, ale dzienniki PP pochłonie inny koncern.