Index Copernicus planuje nową emisję akcji po połączeniu z Mediapolis

Portal ekonomiczny Bankier.pl poinformował dziś, że spółki Index Copernicus, notowana od 8 kwietnia 2008 r. na New Connect, i Mediapolis utworzą wspólnie holding Index Holding, a w III kw. przeprowadzą nową emisję akcji.

Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć na rozwój swojego globalnego serwisu społecznościowego dla naukowców IndexCopernicus.com, a także uruchomienie nowego projektu, który będzie realizowany przez Mediapolis w ramach holdingu - pisze Marcin Droba.

Bankier.pl informuje też, że Index Holding zamierza utworzyć grupę, która będzie mogła wejść na rynek główny GPW.

> Wiedzieć więcej o Index Copernicus i Mediapolis

Index Copernicus
Index Copernicus, stworzony w 1999 r., to międzynarodowy, zamknięty serwis internetowy dla naukowców. Jest systemuem społecznościowo-informacyjnym na pograniczu Web 2.0 i Web 3.0. Dzięki zastosowaniu opracowanej platformy "wirtualnych grup badawczych" umożliwia on realną, międzynarodową współpracę naukowców przy projektach badawczych. Index Copernicus wykorzystuje chronioną patentami technologię algorytmów i jest również dostawcą syntetycznej informacji opartej na analizie dostępnej literatury, grantów badawczych, patentów oraz konferencji naukowych.

Mediapolis
Mediapolis, stworzona w 1998 r., jest agencją specjalizującą się w doradztwie dla mediów oraz w komunikacji marketingowej w sferze Internetu: od blogów i portali internetowych do magazynu firmowego, prowadzonych przy wykorzystaniu nowych narzędzi i technologii Web 2.0, jak np. wideo online, podcastów, wiki czy RSS, i technik dziennikarstwa wizualnego. Prowadzi też działalność wydawniczą, projektową i szkoleniową.

> Wiedzieć więcej:
> Tag: , , , ,

Komentarze