30 kwietnia 2008

Morgan Stanley analizuje nowe trendy w internecie
Oto nowa analiza na temat trendów w internecie zrealizowana przez Morgan Stanley, jedną z najbardziej znanych amerykańskich firm konsultingowych w dziedzinie finansów i inwestycji.

To cenny dokument, gdyż zawiera mnóstwo świeżych i sprawdzonych danych. Warto zwrócić uwagę na slajdy objaśniające szybki wzrost serwisów społecznościowych.

> Tag:

3 komentarze:

Marcin pisze...

to prawda serwisy spolecznosciowe to obecnie numer jeden w sieci
serdecznie zapraszam dozapoznania sie z moim blogiem ktory zawiera autorskie teksty milosnikow psychologii

www.psychika.net

Anonimowy pisze...

Obecnie internet stał się nie tylko wielką bazą danych ale łatwym środkiem do przepływu informacji nie tylko globalnych ale także lokalnych i osobistych, stad też taka popularność serwisów społecznościowych. Wszyscy chcemy być na bieżąco, chcemy wiedzieć co dzieje się w kraju, w okolicy i u znajomych a nawet u sąsiada z płotem, a że płot wysoki to lepiej zajrzeć na facebooka. Chociaż na co dzień coraz bardziej chronimy prywatność to na płaszczyźnie internetu o tym zapominamy i dzielimy się wszystkim, chwalimy osiągnięciami ale i nowym samochodem albo nabytkiem rtv. serwisy społecznościowe to sposób na przechwałki, na pokazanie swojego statusu materialnego (często na wyrost)oraz porównaniu się do innych. To targowisko gdzie prezentujemy siebie jak najlepiej i po za tym mamy możliwość wymiany wielu gadżetów - różnych znalezionych stron i programów. Facebook i inne portale społecznościowe to prawdziwy fenomen współczesnych czasów, w których liczy się "prezentacja własnej osoby"

Magda pisze...

Obecnie serwisy społecznościowe i aktywność na nich to w dużej mierze spora cześć aktywności w Internecie w ogóle. To wielka siła i dlatego coraz chętnie wykorzystywana jest także w różnych kampaniach reklamowo - promocyjnych. Powszechne jest stwierdzenie "nie ma cię na Face to znaczy, że nie istniejesz". Świat z Internetu bardzo głęboko przenika do świata rzeczywistego, oba one współistnieją i przenikają się nawzajem. Tak wygląda współczesny świat.