23 listopada 2008

Internauci stworzyli wirtualny fotoalbum Stoczni Gdańskiej


Ponad 400 osób z całej Polski fotografowało w sobotę tereny byłej Stoczni Gdańskiej. Dzięki tysiącom zdjęć, wykonanych w ciągu kilku godzin, powstanie wirtualny fotoalbum - poinformował Tomasz Krawczyk, kierownik projektu online MM Moje Miasto.

Akcję pod nazwą „Photo Day 2.0” zorganizował trójmiejski portal informacyjno- społecznościowy www.mmtrojmiasto.pl (element projektu MM Moje Miasto grupy wydawniczej Media Regionalne). To tu powstaje teraz ogromny, wirtualny fotoalbum miejsca, które za parę lat zmieni się w nową dzielnicę Gdańska - Młode Miasto.

- Udało nam się wejść na teren niedostępny na co dzień, gdzie można było podziwiać nawet pozostałości XIX-wiecznych statków i urządzeń. To między innymi powód tak wspaniałej frekwencji! – mówi Oliwia Piotrowska, szefowa trójmiejskiej redakcji MM Moje Miasto. - Zdjęcia uczestników można teraz oglądać na naszym serwisie, cały czas dodawane są kolejne. Wkrótce wybrane przez naszą społeczność fotografie trafią na specjalną wystawę – zapowiada.

Podobne akcje fotograficzną przeprowadziły już inne serwisy z projektu MM Moje Miasto: na „Fotodeju” w kopalni Szombierki na Śląsku stawiło się 200 osób (więcej na: www.mmsilesia.pl), a szczecińska MM-ka przeprowadziła już szesnaście takich akcji (vide: www.mmszczecin.pl).

MM Moje Miasto to projekt, składający się z dziesięciu serwisów informacyjno-społecznościowych oraz dwóch bezpłatnych tygodników. Papierowe wydania wraz z portalami działają w Szczecinie i Lublinie, a portale funkcjonują ponadto w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Lublinie, Trójmieście, Wrocławiu i na Śląsku.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo podoba mi się idea, w przypadku wielu fantastycznych zabytków brakuje niestety fotografii - a jedynie to może zrekompensować zamknięty dostęp na co dzień. Przydało by się jeszcze zorganizować podobne akcje (duże wypady - a nie sporadyczne wycieczki sympatyków) do wnętrz budowli wojskowych i zazwyczaj ukrytych fragmentów np. budowli komunalnych.

Anonimowy pisze...

wcześniej podobną akcję przeprowadziło MM Moje Miasto Silesia. I przybyło tam ponad 200 osób.
>> http://www.mmsilesia.pl/3189/2008/10/27/foto-dej--bytom-byl-nasz-wideofotorelacja?category=pics