18 listopada 2008

W sieci sieci: Redakcja.pl, Pikeo.pl, POrazkaroku.pl, Biznes-Klasa.pl, Collatio.pl, Twingr.com...

Oto niektóre z tematów, jakie poruszyliśmy dziś z Cezarym Łasiczką w audycji W sieci sieci", na antenie Tok FM (97,7 FM w Warszawie, godz. 22.00-23.00):Wydarzenie tygodnia: Axel Springer uruchomił serwis internetowy Redakcja.pl. To platforma prezentująca opinie, komentarze i analizy kilkudziesięciu znanych polskich dziennikarzy i publicystów. Nowy serwis otwarty jest dla autorów zewnętrznych: profesjonalistów i użytkowników zainteresowanych w szczególności tematyką polityczną, ekonomiczną i społeczną. Będą oni mieli możliwość założenia własnego blogu.


Polecam też fotograficzny serwis społecznościowy Pikeo.pl. Został on uruchomiony przez Wirtualną Polskę wspólnie z France Telecom. To polska wersja strony funkcjonującej już w wersji francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej i chińskiej. Pikeo.pl umożliwia przesyłanie zdjęć na swój profil z telefonu komórkowego i lokalizowanie ich na mapie. Zdjęcia o łącznym rozmiarze 1 GB można też udostępniać innym osobom.Kiks tygodnia:
Na rok rządu Donalda Tuska PiS przygotowało specjalną stronę internetową pod nazwą POrazkaroku.pl z 20 filmami opisujących porażki gabinetu Tuska. To najbardziej tragikomiczny serwis jaki widziałem od wielu miesięcy. Siermiężna grafika, teatralna, mroczna atmosfera, zdjęcia polityków PO z dziwnymi grymasami - na kilometr wieje tandetną manipulacją. Co gorsza, autorzy nie dostrzegają swojej śmieszności i obiecują nowe witryny tego typu. Na dodatek, jak się okazuje PiS zapomniał o prawie autorskim i wykorzystał zdjęcia bez wiedzy autora, wideo bez wiedzy TVN, a nagrania audio bez wiedzy Radia Zet.
Barack Obama opublikował swoje pierwsze wideo-przemówienie na YouTube. Wygląda na to że prezydent-elekt wpisze na stałe do swojej strategii komunikacji korzystanie z narzędzi i technologii Web 2.0, szczególnie blogi i wideo.

Najciekawszy tekst tygodnia
: Tekst z „Dziennika" o cyfrowych tubylcach, o tym różnią się oni od pokolenia swoich rodziców i jakie tajemnicy kryje ich mózg. Polecam też tekst: Polskie społeczeństwo oczami Google.

Inne ciekawe wydarzenia i serwisy internetowe:

Brak komentarzy: