Edipresse łączy się z Tamedia, by przeżyć kryzys w prasie

Kryzysu w prasie światowej ciąg dalszy. Dwie największe grupy prasowe w Szwajcarii: Édipresse (z siedzibą w Lausanne) et Tamedia (z siedzibą w Zurychu) będą się łączyć - poinformowała AFP.

Fuzja ma zakończyć się w 2013 roku - przewiduje umowa, którą podpiszą obie spółki. Umowę musi zaakceptować szwajcarska Komisja Konkurencji. Fuzja nie dotyczy zagranicznych spółek Edipresse, w tym Edipresse Polska, wydawcy m. in. „Vivy" i portalu internetowego Polki.pl.

„To nie jest operacja finansowa, lecz najlepsze rozwiązanie w celu zapewnienia przeżycia naszych tytułów w długiej perspektywie czasowej" - powiedział Pierre Lamunière, przewodniczący Rady Nadzorczej Édipresse, cytowany przez AFP.

Édipresse i Tamedia chcą jak najszybciej połączyć swoje projekty internetowe, zaczynając od segmentu ogłoszeń o pracy. Obie spółki współpracują razem do 2004 roku w internetowej spółce Homegate, która jest liderem w segmencie ogłoszeń o nieruchomościach.

Następnym ruchem ma być połączenie ich gazet darmowych: „20 minutes" i „Le Matin bleu" w jeden tytuł o nakładzie 210.000 egzemplarzy.

Komentarze