5 marca 2009

Dziś oficjalna premiera bloga poradnikowego o telewizji cyfrowej - Multi-blog.pl


Multi-blog.pl - to nazwa bloga poradnikowego o telewizji cyfrowej, który uruchomiła dziś firma Multimedia Polska. Celem bloga jest pomóc Polakom w zrozumieniu zmian zachodzących w świecie telewizji cyfrowej i związanych z tym nowych technologii - poinformowały Multimedia Polska w komunikacie.

Dziś 8 milionów Polaków korzysta z telewizji cyfrowej (DTV). W ciągu najbliższych kilku lat ta liczba powiększy się dwukrotnie. W 2015 roku nie będzie już w Polsce innej telewizji, niż cyfrowa. Kto już ją ma, testuje nowe możliwości - programy wysokiej rozdzielczości HD, wypożyczalnie Video on Demand, możliwość nagrywania i odtwarzania filmów przy pomocy dekodera PVR…

Tymczasem 70 procent Polaków nadal nic nie wie na temat nadchodzącej rewolucji. Z badań przeprowadzonych przez firmę Multimedia Polska wynika, że nawet młodzi ludzie mają problem ze zrozumieniem tego, co dzieje się dziś na rynku telewizji cyfrowej.

Multi-blog.pl ma ułatwić poruszanie się w świecie telewizji cyfrowej jej dotychczasowym użytkownikom, a także ułatwić przejście na nowy standard odbioru abonentom korzystającym z nadajników naziemnych. Już we wrześniu 2009 roku pierwsze polskie miasta zostaną objęte sygnałem DTV, czasu na edukację zostało naprawdę niewiele. Multi-blog.pl wypełnia więc ważną lukę na edukacyjnej mapie Internetu" - mówi Krystyna Kanownik, dyrektor Biura PR i rzecznik prasowy Multimedia Polska.

Multimedia Polska zleciły stworzenie i prowadzenie bloga z Mediapolis*, jednej z czołowych agencji, zajmującej się m.in. projektowaniem i tworzeniem gazet i blogów.

Wspólną ambicją Multimedia Polska i Mediapolis jest stworzyć największy blog o telewizji cyfrowej w Polsce, które będzie referencją nie tylko dla branży telewizyjnej, ale przede wszystkim dla przeciętnego Polaka.

Multi-blog będzie korzystać z porad ekspertów, użytkowników, pracowników cyfrowych sieci by dawać internautom gotowe rozwiązania problemów, podpowiedzi, informacje o nowościach i ciekawych ofertach.

> Tematy poruszane na blogu:

* Disclosure: To firma, którą stworzyłem i prowadzę od 1998 roku. Staram się nie pisać na blogu o mojej pracy, uznałem jednak, że Multi-blog jest na tyle ciekawą inicjatywą w polskiej blogosferze, że warto o niej napisać.

Brak komentarzy: