2 czerwca 2009

Axel Springer Polska kupuje 49% Infor Biznes, z którym będzie wydawać nowy dziennik

Axel Springer Polska i INFOR PL podpisały wczoraj porozumienie tworzące wspólne przedsięwzięcie biznesowe - poinformował Axel Springer w komunikacie prasowym.

Zgodnie z planowaną transakcją Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce INFOR Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł - DZIENNIK Polska Europa Świat - oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Poniedziałkowe porozumienie jest kolejnym etapem współpracy obu wydawców, która do tej pory obejmowała m.in. połączoną prenumeratę DZIENNIKA i "Gazety Prawnej".

Komunikat precyzyje, że celem podpisanej umowy jest wspólne wydawanie od jesieni 2009 r. nowej gazety codziennej. Zgodnie z intencją wydawców nowy tytuł „łączyć będzie wysokiej jakości treści DZIENNIKA, szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu, oraz Gazety Prawnej, wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej".

Springer i INFOR mają nadzieję, że „poszerzone spektrum tematyczne wpłynie na atrakcyjność gazety dla czytelników i klientów reklamowych".
"Dzięki powołaniu joint venture koncentrujemy siły i doświadczenie dwóch znakomitych tytułów. Taki ruch zwiększy znacznie nasz potencjał na bardzo konkurencyjnym rynku i zapewni nam mocną pozycję dla przyszłych działań" - mówi Florian Fels, prezes zarządu Axel Springer Polska.
"Ta transakcja to także kolejny krok w realizacji strategii internetowej INFOR PL. Jednym z naszych celów jest zajęcie pozycji lidera w kategorii biznes, finanse, prawo" - komentuje Ryszard Pieńkowski, właściciel INFOR PL.

Transakcja uzależniona jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

2 komentarze:

Unknown pisze...

Co do jakości treści Dziennika miałbym pewne wątpliwości. Szczególnie po ostatniej wojence z internautami i posiłkowaniu się opiniami tak wybitnych znawców internetu jak Krzysztof Ibisz czy Edyta Herbuś.

Unknown pisze...

Moim zdaniem Dziennik jest/był (?) najlepszą gazetą codzienną w Polsce. Wojenki to prowadziła pseudo-felietonistka Kataryna...