8 stycznia 2010

„Dziennik-Gazeta Prawna" tworzy radę programową

Infor Biznes, wydawca ”Dziennika Gazety Prawnej” chce powołać do lutego 2010 r. radę programową tytułu, w skład której mogą wejść znani dziennikarze np. Tomasz Lis (”Tomasz Lis na żywo” TVP 2) i Jacek Żakowski („Polityka") - poinformował dziś Presserwis.

Dariusz Piekarski, prezes Infor Biznes, prowadził wg Presserwis rozmowy w tej sprawie m. in. z: 
  • Tomaszem Lisem, 
  • Jackiem Żakowskim,
  • Grzegorzem Gaudenem, byłym prezesem Presspubliki i byłym redaktorem naczelnym wydawanej przez nią ”Rzeczpospolitej”, 
  • Tomaszem Wróblewskim, byłym wiceprezesem zarządu Grupy Wydawniczej Polskapresse.
To interesująca inicjatywa, która pozwoli „Dziennikowi Gazecie Prawnej" na skorzystanie z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy są dziś poza prasą codzienną (Grzegorz Gauden jest obecnie dyrektorem Instytutu Książki, Tomasz Wróblewski pisze felietony w ”Rzeczpospolitej”).

„Sam pamiętam jak byłem w takiej sytuacji po odejściu z „Życia Warszawy", żal mi było tej całej wiedzy na temat rynku, którą zgromadziłem przez tyle lat pracy i której nagle nie mogłem już wykorzystywać. Stąd pomysł na radę programową" - tłumaczy mi Dariusz Piekarski.
Od kilku dni w redakcji „Dziennika Gazety Prawnej" spekuluje się nt. poszukiwań następcy Redaktora naczelnego Michała Kobosko. Były naczelny „Newsweeka", który mistrzowską ręką poprowadził połączenie „Dziennika" z „Gazetą Prawną" w rekordowym czasie kilku miesięcy, myśli podobno o powrocie do swojego tygodnika. Nie udało mi się potwierdzić tej informacji.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam - właśnie słuchałem pana audycji w radiu TOK.FM słucham i wpisuje w wyszukiwarce adresy które pan poleca ;)
a który z serwisów blogowych uważa pan za najlepszy? prowadzę kulinarnego bloga, ale nie jestem zadowolony, bo albo ja się nie znam, albo oprócz opublikowania notki ze zdjęciem i filmem niewiele da się tam zrobić.