Dziś w Tok FM: Czy iPad wykosi PC-ety i gazety?, Boom na internet mobilny i Giganci internetu walczą o geolokalizację


Dziś wieczorem w audycji „W sieci sieci" w radiu Tok FM (97,7 FM w Warszawie, godz. 22.00-23.00) będziemy rozmawiać z Cezarym Łasiczką o trzech tematach, które są w tej chwili na topie:
  1. Apple sprzedał 2 mln tabletów iPad w dwa miesiące. Takiego sukcesu nie osiągnął nawet iPhone. Czy tablet z jabłuszkiem wykosi PC-ety i gazety?

  2. Boom na Internet mobilny. Za 5 lat użytkowników mobilnego internetu będzie więcej niż użytkowników, którzy korzystają z internetu przez komputery stacjonarne. Laptopy i smartfony rządzą!

  3. Giganci internetu: Google, Facebook, Twitter i Yahoo zaciekle walczą o dominację w obszarze geolokalizacji. Już ponad 100 mln osob korzysta z sewisów opartych na GPS-ie. A to dopiero poczatek!
Serdecznie zapraszam do słuchania i do zadawania pytań mailowo, telefonicznie i/lub przez Gadu Gadu (977).

Wiedzieć więcej o audycji „W Sieci sieci"

Komentarze

Lesław pisze…
Najciekawsza jest historia z czytnikiem Pulse. Dwóch studentów zrobiło programik, którego przestraszyli się najwięksi wydawcy.
Biuro rachunkowe pisze…
Czy ipad wykosi gazety i Pc-ety?
Dziwne pytanie... Pewnie cześć gazet dalej będzie podupadać i tracić czytelników, na pewno te które nie weszły wcześniej w Internet, ipad to akurat idealne rozwiązanie dla gazet, ponieważ łatwiej im będzie sprzedać numer magazynu, zarobić na reklamach (mniej niż tradycyjnie ale jednak), poszerzyć dystrybucję, jest też minus inwestycję w technologie, w nowy software, w poznawanie innych metod dystrybucji, na pewno ipad odbiera klientów netbookom które pewnie za jakiś czas odejdą do lamusa..., PC raczej wątpie choć pewna część osób rezygnuje z nich.
Co do boomu na internet mobilny to ludzie są po prostu wygodni, leniwi, chcą konsumować media w rożnych sytuacjach,stojąc w korku, jadąc metrem, w autobusie. Dostep do informacji jest kluczowy a to daje internet mobilny.
Thanks so much for this information is really needed addition!