Soccernet ESPN to najlepsza aplikacja na iPhone tych Mistrzostw Świata w piłce nożnej


Soccernet ESPN - to najlepsza aplikacja na iPhone, jaką testowałem w czasie tych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Afryce Południowej. Dzięki niej użytkownik ma dostęp w czasie rzeczywistym do masy informacji, które uzupełniają to co mówią telewizyjni komentatorzy, np. który zespół dłużej posiada piłkę, rozbudowane biografie graczy czy całą historię mistrzostw świata.

Aplikacja została ona stworzona przez amerykańską sieć telewizji kablowej o sporcie - ESPN (Entertainment Sports Programming Network). Nic więc dziwnego, że Soccernet ESPN bije na głowę inne aplikacje o podobnej tematyce: World Cup, WC Coverage (AP) czy World Cup (Telegraph) pod względem ilości informacji, ale też i praktycznych funkcjonalności. Widać, że ESPN dobrze przemyślało architekturę tej aplikacji.

Soccernet ESPN, który ma też stronę na Facebooku, składa się z ośmiu zakładek:
  1. Scores & Fictures (wyniki i interaktywne fiszki), 
  2. News, 
  3. Tables (tabele z wynikami), 
  4. Stats (statystyki: najlepsi gracze, najlepsze asysty, dyscyplina na boisku, gole...), 
  5. Teams, 
  6. Venues (stadiony), 
  7. Tournament History (historia mistrzostw od 1930 r.!) 
  8. Bracket Predictor (wpisujemy nasze prognozy po rejestracji). 
Najbardziej podoba mi się GameCast (czarny ekran po prawej stronie na zdjęciu powyżej) z opisem meczu praktycznie minuta po minucie, wizualnym timeline'm, statystykami meczu na bieżąco i polem komentarza oraz funkcja Bracket View (schemat poszczgólnych spotkań na jednym ekranie).

Telefon komórkowy staje się coraz bardziej w moim przypadku nieodłącznym towarzyszem w konsumpcji tradycyjnych mediów, zastępując laptopa. Już od wielu miesięcy, jeśli oglądam telewizję to obowiązkowo z iPhonem w ręku konsultując równocześnie Wikipedę czy jakąś gazetę (w czasie tych mistrzostw - Le Monde Sports), a rano zaczynam dzień od lektury gazet w iPhonie. Internet mobilny to jednak cudowny wynalazek.

Komentarze