Startupy: Czy nowe projekty muszą być innowacyjne?Czy nowe projekty muszą być innowacyjne? Nie wystarczy, że będą udanymi klonami?
Zoom.me - projekt słynnego polskiego żeglarza i mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza okazuje się średnio, a nawet w ogóle nie innowacyjny. 
Matthew Halaba, jeden z blogerów serwisu natemat.pl zauważył, że już od ponad pół roku firma Johnson's Baby promuje swój projekt "Grandparent's Frame", który wydaje się być identyczna z tym, co zaproponował Kusznierewicz. 
Problem? Nie, model biznesowy!
Trzej niemieccy bracia: Oliver, Marc i Alexander Samwer - opowiadałem kiedyś o nich w Tok.fm - od lat klonują projekty z całego świata i... są milionerami. Ich firma Rocket Internet wylansowała ponad 70 startupów w 50 krajach świata, generując przychody na poziomie 4 miliardów dolarów.

Bez kompleksów panowie, bez kompleksów!

Komentarze

Mikey pisze…
Bardzo trafne obserwacje. Ciekawie piszesz. Zapraszam do siebie: http://www.tarnowskirap.pl
Kasia pisze…
Zastanawia mnie czemu dzisiaj każde projekt, przedsięwzięcie, niezależnie jakie by nie było jest określane jako startup - dawniej kojarzyło się to z czymś nowoczesnym, pomysłowym, jedynym w swoim rodzaju. Dzisiaj już blogi nimi są...
Ola pisze…
W tej branży nie ma nic pewnego. Czasem absurdalne pomysły monetyzuja się jak szalone, a czasem coś co ma potencjał ginie gdzieś w wielkiej internetowej dżungli.
Jarek pisze…
Dzisiaj prawie wszystko można nazwać startupem
SEO dietmap.pl pisze…
Moim zdaniem powinny, jeżeli chcą się wybić i zdobyć popularność. W dzisiejszym etapie kapitalizmu, bez innowacyjności naprawdę ciężko jest się przebić wśród konkurencji. Nasz start up dotyczący programu do zarządzania dietą jest innowacyjny :) Ma w sobie indywidualną dietę i funkcję strażnika kalorii, który sam przelicza wartości posiłków. Nie ma innej takiej aplikacji dietetycznej na rynku. Zapraszam na stronę:
Krystian pisze…
startup :) dzisiaj to słowo stało się tak popularne, ze chyba jakąkolwiek świeżo otwartą działalność tak nazywamy:) a zawsze kojarzyło mi się to z pewną innowacyjnością i nowymi technologiami.
Unknown pisze…
Download Driver Epson L385 Series has successfully supported the world business and home users offers solutions print cost very low and can not be matched by other brands, while variants of the model are progressively growing with the performance and features continue to increase. Up now, printers with ink tank system has sold over two million units only for the entire world