Sam Altman, twórca ChatGPT, chce stworzyć „iPhone AI”


Sam Altman, prezes OpenAI, firmy zajmującej się badaniami nad sztuczną inteligencją (SI) i twórcy ChatGPT, ogłosił, że chce stworzyć „iPhone AI”.

Ten nowy produkt byłby smartfonem wyposażonym w:

  • zaawansowane funkcje SI, takie jak asystent głosowy, który jest w stanie zrozumieć i odpowiedzieć na złożone pytania,
  • aplikacje wykorzystujące uczenie maszynowe do wykonywania zadań, takich jak tłumaczenie języków czy tworzenie kreatywnych treści.

Altman powiedział, że chce stworzyć produkt, który będzie bardziej intuicyjny i łatwy w użyciu niż obecne smartfony.

iPhone AI: Bez konieczności uczenia się skomplikowanych funkcji

Chce, aby „iPhone AI” był urządzeniem, które ludzie mogą używać do wykonywania codziennych zadań bez konieczności uczenia się skomplikowanych funkcji.

OpenAI nie podał jeszcze żadnych szczegółów dotyczących „iPhone AI”. Firma twierdzi, że produkt jest nadal w fazie rozwoju i nie będzie dostępny na rynku przez kilka lat.

Jeśli „iPhone AI” zostanie wprowadzony na rynek, może mieć znaczący wpływ na sposób, w jaki ludzie korzystają ze smartfonów.

Produkt może sprawić, że smartfony będą bardziej wydajne i pomocne, umożliwiając ludziom wykonywanie zadań bez konieczności ręcznego wprowadzania danych.

iPhone AI: Potencjalne zastosowania

Oto potencjalne zastosowania „iPhone AI”:

  • Asystent głosowy: Asystent głosowy „iPhone AI” byłby w stanie zrozumieć i odpowiedzieć na złożone pytania. Mogłoby to ułatwić ludziom wykonywanie zadań, takich jak planowanie podróży, tworzenie list zakupów lub szukanie informacji.
  • Aplikacje wykorzystujące uczenie maszynowe: „iPhone AI” mógłby być wyposażony w aplikacje wykorzystujące uczenie maszynowe do wykonywania zadań, takich jak tłumaczenie języków czy tworzenie kreatywnych treści. Mogłoby to ułatwić ludziom komunikowanie się z ludźmi z innych krajów lub tworzenie własnych dzieł sztuki.
  • Automatyzacja zadań: „iPhone AI” mógłby być wykorzystany do automatyzacji zadań, takich jak wysyłanie e-maili, prowadzenie notatek lub zarządzanie kalendarzem. Mogłoby to uwolnić czas ludzi, aby mogli skupić się na innych zadaniach.

iPhone AI: Wyzwania

„iPhone AI” będzie musiał pokonać kilka wyzwań, aby odnieść sukces.

Jednym z wyzwań jest zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności.

Innym wyzwaniem jest zapewnienie przystępnej ceny, a to może nie być łatwe... Żródło: "Les Echos"

Komentarze