E-papierowa rewolucja

Można go zginać, skręcać i zwijać, nic mu nie będzie. Nowy, palstikowy ekran firmy Citizen to prawdziwe cudo technologii: mierzy 1 m na 53 cm, a jego grubość wynosi zaledwie... 3 mm!

Ten rewolucyjny wynalazek oparty jest na technologii elektronicznego wyświetlania na papierze E-Ink. Jego parametry są dwa razy lepsze od ekranu LCD, a dwie małe baterie wystarczą na rok.

Na razie, e-papier Citizen wyświetla tylko czas. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, jak zapewnia producent, by wykorzystać go jako tablicę informacyjną np. na lotniskach czy dworcach, albo jako nośnik reklamowy.

Źródło: „Le Figaro"

> Wiedzieć więcej: Coraz więcej firm produkuje, lub wdraża papier elektroniczny

Wiadomosci o nowych e-papierach czy e-bookach mnożą się w ciągu ostatnich miesięcy:
  • Firma Plastic Logic zaprezentowała kilka tygodni temu największy na świecie giętki papier elektroniczny o dużej rozdzielczości (Czy będziemy czytać e-gazety już za dwa lata?),
  • Sony wprowadza w styczniu swojego e-booka do USA,
  • Japońska firma Fujitsu stworzyła pod koniec ub. roku kolorowy papier elektroniczny. Jest lekki, giętki i może korzystać z bezprzewodowego połączenia z Internetem, WiFi. Łączy się z telefonem. Pokazuje teksty i obrazki, jak w filmie „Harry Potter".
  • Podobny papier stworzyły też w 2005 r. firmy Siemens, Vodafone i Philips.
  • Seiko lansuje w styczniu br. nowy model zegarka z wyświetlaczem z elektronicznego papieru o nazwie "Seiko Spectrum". Po raz pierwszy na świecie, tego typu sprzęt pojawia się w sprzedaży.
  • Belgijski dziennik ekonomiczny „De Tijd" testuje swoje wydania na e-booku, też w styczniu br.
> Tag: , , ,
, ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Taki e-papier świetnie nadawałby się na animowaną tapete, w zależności od nastroju można by mieć sciany w różnym kolorze/wzorze, lub po prostu przeczytać najnowsze niusy :D
Anonimowy pisze…
Zaloze sie, ze tak bedzie, moze jeszcze za naszych czasow