Wychodzi pierwszy magazyn o podcastingu

„Podcast User Magazine" to tytuł nowego magazyn o podcastingu. Magazyn istnieje od lutego br. i tylko w formie pdf-ów do ściągnięcia ze stron o tej samej nazwie. Ma 24 strony z informacjami, poradami oraz testami sprzętu i aplikacji do tworzenia podcastów.

„Wpisanie słowa podcast do wyszukiwarki Google w październiku 2004 r. skutkowało zapytaniem: Czy chodzi Ci o broadcast? Wiem, bo sam tego doświadczyłem. Podobne poszukiwanie prowadzi dziś bezpośrednio do Oxford English Dictionary, a Google podaje 95.7 mln odnośników", pisze we wstępniaku Redaktor naczelny, Paul Nicholls.

Podcasting, podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS do plików dźwiękowych. Nazwa pochodzi z połączenia słów iPod - odtwarzacz muzyczny firmy Apple i broadcast (z ang. transmisja, przekaz).

Podcast może mieć formę nieformalnego bloga, profesjonalnej audycji radiowej radiowej, kursu językowego lub hobbystycznego albo odcinków historii czytanej przez lektora.

Prasa oraz politycy na świecie coraz częściej używają podcastów, by dotrzeć do różnych grup odbiorców. W Polsce podcasting jest znany jeszcze tylko nielicznej grupie ekspertów i zapaleńców.

> Wiedzieć więcej:
Francja: Były premier nagrywa podcasty na swoim blogu
Prestiżowy dziennik „Financial Times" nagrywa podcasty
Każdy może nagrać podcast, to naprawdę proste
Szwedzkie radio oferuje swoje audycje na podcaście
Internet: 10 tendencji w 2006 r.

> Tag: , , , ,

Komentarze