26 marca 2006

Francja: Partia Socalistyczna rekrutuje nowych członków w internecie

Francuska Partia Socjalistyczna zdobyła 14.000 nowych członków w ciągu dwóch tygodni dzięki kampanii w internecie - poinformował dziś na antenie Radio-J Jack Lang, sekretarz generalny tej partii.

Chodzi tu wyłącznie o nowych członków, którzy zapisali się do PS przez internet, płacąc 20 euro wpisowego. PS wystartowała z nową kampanią rekrutacyjną 9 marca br. Partia liczyła ok. 130.000 członków przed kampanią.

Internet jest bardzo modny wśród francuskich polityków. Na stronach internetowych PS podcasty rywalizują z informacjami tekstowymi. Były francuski Premier, Laurent Fabius, też z PS, nagrywa podcasty na swoim blogu. Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków, z zastosowaniem technologii RSS.

Konkurencyjna, prawicowa partia, Union pour un Mouvement Populaire (UMP), zamierza nawet otworzyć platformę blogową dla swoich członków i zwolenników, by zaakcentowac swoją obecność w internecie i pokazać się jako „partia nowoczesna i innowacyjna".

Pisałem niedawno o prawdziwej gorączce blogów, która ogarnęła polityków znad Sekwany.

Źródło: AFP

> Tag: , , ,

Brak komentarzy: