Hipermarket Auchan będzie też operatorem telefonii komórkowej

Surpise! Francuski hipermarket Auchan będzie też operatorem telefoni komórkowej i będzie sprzedawał komórki już jesienią tego roku, na razie tylko we Francji.

Francuski gigant podpisał umowę z firmą SFR, jednym z największych konkurentow France-Telecom. SFR wynajmie Auchan swoją sieć. Równolegle Auchan zaczyna tworzyć internetowy portal WAP, który będzie sprzedawał jego nowe usługi i produkty.

Wielka dystrybucja szuka sposobów na dywersyfikację swojego biznesu. W styczniu hipermarket Leclerc zaskoczył planami stworzenia sieci sklepów z produktami kulturalnymi, jak prasa, książki, muzyka czy filmy, na wzór iTunes, jeszcze w tym roku. Sieć ma rozwinąć się rownież w tym w Polsce.

Źródło: Yahoo

> Tag: , , , ,

Komentarze

Emi pisze…
Brytyjskie Tesco też to robi. Własną sieć telefonii komórkowej a także własny bank. Nie agencję bakową ale bank z prawdziwego zdarzenia.
Śladem Tesco i Auchan pójdą kolejne wielkie sieci marketów. Bo jeżeli można mieć własne stacje paliwowe, to czemu nie banki i sieć komórkową. A jeżeli można mieć to zgodnie z tamtejszym prawem, to dlaczego w następnym ruchu nie założyć telewizji Tesco i Taniego Tygodnika Opinii Auchan? Odpadną koszty na reklamy w prasie i TV.
Powinni tego zabronić. :)
Emi pisze…
W zasadzie to Tesco już ma obie powyżej wspomniane usługi od pewnego czasu...
Anonimowy pisze…
Zadna nowosc. Juz od wielu miesiecy wirtualnymi operatorami telefonii komorkowej sa m.in. swie szwajcarskie sieci supermarketow: Migros i Coop.
anonymus - Nowoscia jest to, ze robi to Auchan. Dlatego o tym piszę.

A "backgroundem" jest to, ze robi to tez Leclerc, Tesco i byc moze wspomniana przez anonymusa szwajcarska siec suermarketow. Mowie byc moze, bo jestem z zasady nieufny wobec anonimowych zrodel informacji.

Ale dziekuje za informacje i pozdrawiam.
Anonimowy pisze…
a ciekawe jest to ze MVNO dla Auchana robi polska firma comarch

Comarch - Auchan launches an MVNO with Comarch