16 maja 2006

Nowy serwis internetowy, który płaci za oglądanie reklam

Moola to serwis internetowy, który płaci za... oglądanie reklam. Zasada jest prosta: dwie osoby grają przeciwko sobie w grę, której stawką są prawdziwe pieniądze. Jest adrenalina.

Moola daje graczowi 0,01 dolara na dobry początek i wybiera mu przeciwnika na tym samym poziomie. Zwycięzca zabiera pieniądze przegranego.

Oznacza to, że za każdym razem kiedy wygrywasz, podwajasz swoją pulę. Jeżeli wygrasz 30 razy z rzędu, wzbogacisz się o 10. 7 mln dolarów - wynika z tabelki zamieszczonej na home page Moola. Jeżeli przegrasz, zostanie Ci zawsze 0.01 dolara.

Czy Moola może manipulowac graczami w taki sposób, by zawsze wyjść na swoje? Takie ryzyko istnieje, prezes Moola mówi o tym na swoim blogu.

Najardzej interesujący jest tu model ekonomiczny, czyli sposób w jaki Moola zarabia pieniądze. Serwis jest finansowany przez reklamę. Musisz oglądnąć krótki reklamowy klip wideo i poprawnie odpowiedzieć na pytanie związane z tą reklamą. Dopiero wtedy możesz rozpocząć nową grę.

Moola wprowadziła atrakcyjny system piramidalnego polecania. Jeżeli wprowadzisz do gry nowego gracza, otrzymasz bonus w wys. 4% jego wygranej w skali roku. Jeżeli nowy gracz wprowadzi następnego gracza, Ty otrzymasz bonus w wys. 3% jego wygranej w skali roku. Inteligentne.

Spróbujcie zagrać, ale uwaga, Moola jest jak kasyno, łatwo tam wejść, ale wychodzi się bardzo, bardzo trudno.

Źródło: TechCrunch

> Tag: , , ,

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Zdanie "Jeżeli wygrasz 30 razy z rzędu, wzbogacisz się o 10. 7 mln dolarów." jest błędne. Taka wygrana jest możliwa tylko, gdy za każdym razem gra się z przeciwnikiem, który dysponuje takim samym kapitałem. Równie dobrze można zagrać z 30 przeciwnikami mającymi po 10 centów... i wtedy z oszałamiających 10 milionów USD robi się całe 3 dolary...

Anonimowy pisze...

to mi jakos przypomina stare czasy biznesu internetowego czyli klikanie w bannery za jeden grosz ;) mechanizm prawie ten sam

Anonimowy pisze...

skutki zapewne też... :)

Anonimowy pisze...

sblive > system dobiera Ci zawsze przeciwnika, który jest na tym samym poziomie. Z tego wynika, że po 30 wygranych z rzędu mamy 10,7mln $

I na tym polega cała zabawa: by wygrać 10,7mln musisz zaryzykować 5mln :)

Serwis ma, moim zdaniem, jeden duży plus dla reklamodawców: fakt, że po obejrzeniu reklamy trzeba odpowiedzieć na pytanie.

Anonimowy pisze...

zauważyłem to nieco później (jak pisałem drugiego koma)... w każdym razie... ciekawe skąd się nagle weźmie przeciwnik mający ileś-tam mln. USD? watpie zeby naraz w grze znalazlo sie chociazby 2 uzytkownikow bedacych powyzej 10 poziomu...

Anonimowy pisze...

ŚCIEMA
LEPIEJ ZARABIA SIĘ NP. TUTAJ
http://Surveys-Faq.com?ref=2756683
OGLĄDASZ REKLAMY I ODPOWIADASZ NA KILKA PYTANEK,ŁATWA KASKA,POLECAM

Anonimowy pisze...

ŚCIEMA
LEPIEJ ZARABIA SIĘ NP. TUTAJ
http://Surveys-Faq.com?ref=2756683
OGLĄDASZ REKLAMY I ODPOWIADASZ NA KILKA PYTANEK,ŁATWA KASKA,POLECAM