Witam w blogosferze blog Gemius

Zainteresowany krótką notatką z „Gazety Prawnej" pt. „Pracownicy Gemius piszą firmowego bloga" wszedłem na nowy blog, żeby poczytać zachwalane przez autora tekstu „eksperckie opinie, wyniki badań i ciekawostki na temat rozwoju rynku internetowego".

„Na stronie blog.gemius.pl, pracownicy firmy - zespół ekspertów z różnych dziedzin - przedstawiają najnowsze wyniki badań oraz dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zjawisk widocznych w polskiej sieci (...) Na łamach bloga internauci znajdą wiele informacji dotyczących badań realizowanych przez Gemius" - wylicza w PR-owskim tekście-laurce autor podpisany inicjałem ASJ.

A na blogu Gemius, który aż pachnie nowością, nie ma żadnej z zachwalanych przez autora analiz. Jest tylko jeden wpis - tekst wstępny pt. „Powitanie" z dnia 25 maja, czyli sprzed czterech dni, napisany przez Piotra Ejdysa, Prezes Zarządu.

ASJ przepisał po prostu słowo w słowo notatkę prasową Gemiusa, nie zadając sobie trudu, by zmienić choć przecinek z komunikatu prasowego, zacytować źródło informacji czy spojrzeć na blog. Tego typu pseudo-dziennikarstwo, a mówiąc precyzyjnie - działalność PR-owska, nie powinny mieć miejsca w tak poważnym dzienniku jak „Gazeta Prawna".

Narodziny blogu Gemiusa to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy interesują się internetem. Mam nadzieję, że znajdziemy tam teksty wysokiej jakości, bo do tego przyzwyczaił nas Gemius w swoich dotychczasowych badaniach i analizach.

Źrodło: „Gazeta Prawna", Gemius

> Nowe blogi:
Witam w blogosferze trzy blogi „Polityki"
Witam blog tocho.pl w blogosferze
Witam blog UK:PL w blogosferze

Proszę o przysyłanie informacji o nowych, polskich blogach na adres: urba@mignon-media.com

> Tag: ,

Komentarze

Maciej Tarnowski pisze…
'Narodziny blogu Gemiusa to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy interesują się internetem'

Caly czas probuje zrozumiec co oznacza wyrazenie 'interesowac sie Internetem'. Podobnie moglbym powiedziec, ze interesuje sie papierem drukarskim, falami radiowymi czy sygnalem telewizyjnym. Moze ktos ma pomysl?
Anonimowy pisze…
Jak na razie jest to najbardziej przereklamowany blog w polskiej sieci, wyprzedził o dwie długości dotychczasowego lidera, web20.pl :-)

zastanawiam się czy celowe jest powtarzanie tego typu notek prasowych i robienie im zupełnie nieuzasadnionego publicity.