Już ponad 300 osób uczestniczyło w Akademii Prasy Lokalnej


Dobiega końca Akademia Prasy Lokalnej. W styczniu 2007 r. odbędą się ostatnie edycje warsztatów dziennikarskich i menedżerskich w ramach tego programu szkoleniowego zorganizowanego przez Izbę Wydawcow Prasy i firmę szkoleniowo-doradczą Mediapolis. To pierwszy i jedyny tego typu program przeznaczony dla gazet lokalnych w Polsce. Jest on współfinansowany ze środkow Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oto szkolenia przewidziane w styczniu przyszłego roku w programie Akademii, w której uczestniczyło już ponad 300 osób z prasy lokalnej z całej Polski :
Szkolenie nt. Informacja i interaktywność w prasie lokalnej będzie prowadzone przez znanego francuskiego specjalistę, Herve Monzat, dyrektora informacji w regionalnej francuskiej gazecie „La Depeche du Midi" i wykładowce w L'Ecole Superieure de Journalisme de Lille, jednej z największych szkół dziennikarstwa w Europie.

Szkolenie nt. Prawo prasowe i autorskie będzie prowadzone przez znanego w branży wydawniczej Andrzeja Karpowicza, adwokata i autora licznych książek na ten temat. Istotnym elementem tego szkolenia są studia przypadku, wysoko oceniane przez uczestników szkoleń, którzy chętnie zadają pytania, by znaleźć rozwiązania na problemy natury prawnej.

Akademia rozpoczęła się w marcu 2006 r. i będzie trwać do końca stycznia 2007 r. Obyło się już 25 szkoleń nt.:
  • Jak pisać, by być czytanym
  • Jak pisać, by być czytanym w internecie
  • Jak pisać wywiad i sylwetkę
  • Jak pisać reportaż
  • Jak tworzyć tematy czołówkowe
  • Jak stworzyć skuteczną szatę graficzną
  • Nowoczesny marketing prasowy
  • Organizacja i zarządzanie w wydawnictwie prasowym
  • Prawo prasowe i autorskie/Etyka dziennikarska
Akademia Prasy Lokalnej jest współfinansowana ze środkow Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoj Zasobów Ludzkich.

Dzięki subwencji europejskiej, opłata za jedno szkolenie wynosi tylko 20% standardowej ceny. Organizatorzy zwracają uczestnikom szkoleń koszty przejazdu. Zapewniają również nocleg i wyżywienie.

Informacje i formularze zgłoszeniowe:
Sylwia Domagała
Tel. (22) 313 22 02
Kom. 0 505 169 901
E-mail: apl@izbaprasy.pl

> Wiedzieć więcej:
Akademia Prasy Lokalnej
: Jak pisać, by być czytanym w internecie

Akademia Prasy Lokalnej
: Jak pisać wywiad i sylwetkę (2)

Akademia Prasy Lokalnej
: Jak pisać wywiad i sylwetkę

Rusza pierwsza w Polsce Akademia Prasy Lokalnej


> Tag: , , , , ,

Komentarze