Czy polska prasa nie zauważyla trzęsienia ziemi w Polskapresse?

Prasa niewiele dziś napisała o wczorajszym trzęsieniu ziemi w wydawnictwie Polskapresse. Oprócz „Press", blogu Piąta Władza i krótkiej notatki w „Gazecie Wyborczej" i „Rzeczpospolitej", media papierowe i elektroniczne poświęciły dziś niewiele uwagi temu wydarzeniu, które uważam za jedno z najważniejszych w polskich mediach w ostatnich miesiącach, co najmniej tak ważne jak premiera „Dziennika".

Nie mówię oczywiście o agregatorach informacji, które zamieszczają in extenso komunikat prasowy Polskapresse z genialnym fragmentem: „(...) Przed nowym kierownictwem zostały postawione zadania wzmocnienia pozycji dzienników regionalnych (...)", podczas gdy cel operacji jest dokładnie odwrotny.

„Może ktoś wreszcie napisze o tym, że sznurkami pociąga tu nie Diekmann, ale Springer?" - zapytał mnie dziś w mailu znajomy. Ja nie napiszę, bo nic o tym nie wiem, a Państwo?

> Tag: , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
to niech Pan napisze, co Pan wie :)
Anonimowy pisze…
Jakby Pan czytał branżowe serwisy to by Pan zauważył, że zauważono:)
Anonimowy pisze…
Gdyby Pan był czytelnikiem internetowego Presserwisu mógłby Pan przeczytać więcej...
"Gdyby Pan był czytelnikiem internetowego Presserwisu mógłby Pan przeczytać więcej..."

To prawda, nie czytam Presserwisu. Miałem okazję czytać go w zeszłym roku przez kilka miesięcy i... nie dowiedziałem się niczego. Może trafiłem na zły okres?
Anonimowy pisze…
Czytelnik i Anonimus mogli raczej napisać w swoich komentarzach coś na temat albo podać linki do informacji, a nie wymądrzać się, że autor bloga nie czyta "serwisów branżowych".
Bo Czytelnik i Anonimus mają pewno coś wspólnego z Presserwisem i dyskretnie coś sugerują :)...
Anonimowy pisze…
Nie chodzi o "wymądrzanie" ani o tania reklamę, tylko o to, że na pytanie postawione przez Pana:

"Czy polska prasa nie zauważyla trzęsienia ziemi w Polskapresse?"

Odpowiedz brzmi: Zauwazyła (przynajmniej czesc), bo bylo to istotne wydarzenie dla calego rynku. A w tym przypadku obaj sie chyba zgadzamy.