„Dziennik": Wała Tomaszowi Lisowi


„Wała Tomaszowi Lisowi" - oto zdanie z dzisiejszego „Dziennika", które możemy odszyfrować czytając pierwsze litery wierszy w środkowej szpalcie zaczynając od czwartego wiersza, tzn. od literki „W".

To reakcja kilku dziennikarzy na plotki o przyjściu Tomasza Lisa do „Dziennika", gdzie miałby otrzymać stanowisko wydawcy lub redaktora naczelnego. Ani to śmieszne, ani eleganckie.

> Tag: , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
PiS nie potrafił przekonać młodych, że obciachem jest właśnie stadne, bezmyślne powtarzanie formułek rzucanych co rano przez gazeto-wprawnych inżynierów dusz. Więc przez większość młodych PiS został uznany za obciach (Napisał: Maciej Pawlicki, 2007-10-23)

Odpowiedź unukalhai: A jeśli by nawet takie hasła "dla młodych" PiS sformułował, to gdzie by je mógł prezentować? W "Wiadomościach" na I programie TVP?
Anonimowy pisze…
A kto ma TVP w rękach, pyta Elliot. @Eliot, jeśli np. ja mam pistolet to znaczy, że od razu cię zastrzelę?

Wiec zapytam. Czy widziałeś jakąś kampanie nienawiści skierowaną przeciwko PO w TVP?? Czy WIDZIAŁEŚ???

A teraz zapytam. Czy widzialeś tę niewyobrażalną wprost orgię nienawiści i kłamstw jakie nam były serwowane od czasu wygranych przez PiS wyborów we wszystkich opiniotwórczych mediach??

Przez te media które nam piorą mózgi na okragło od 1998 roku?? Przez wasze media które są traktowane z taką samą nabożnością jak ruska Prawda? Nie widzisz tego, że obojętne co napiszą czy pokażą te wasze opiniotwórcze media, to to dla wypranego z mózgu oświeconego ludu jest święte??

A realną władzą są media, bo to one piorą nam mózgi na okragło przez 24 godziny/dobę juz od chwili urodzenia kazdego z nas. Dlatego to media decydują jak pan czy ja myślimy, kogo kochamy a kogo nienawidzimy.
Anonimowy pisze…
ZA JAROSŁAWEM MĄDRYM STOI 5 MILIONÓW SZABEL

ZA DONALDEM TUSKIEM STOI 6 MILIONÓW TELEWIZORÓW (Napisał: poczytny)
Anonimowy pisze…
Stada wykształciuchów pędzone propagandą medialną zadeptały projekt IV RP (Napisał: unukalhai)

Wykształciuchy i studenteria, głównie do 24 roku życia, czyli zielona, bez zadnych doswiadczeń politycznych i bez zadnych wyraźnych punktów odniesienia, pędzona instynktem stadnym, generowanym różnymi komunikatorami Gadu-gadu, sms-ami, komunikatami e-mail i wiecami kabaretowymi naigrywajacymi sie z "kaczorów" i "rydzykowców", zrobiła na złość "Kaczorom".

To własnie w/w przedstawiciele liberalizmu rozporkowego, których jedynym horyzontem zdarzeń i jedynym problemem intelektualno- egzystencjalnym jest to od kogo uda się zerżnąć na najbliższym cotygodniowym kolokwium i z kim uda się rżnąć na najbliższej weekendowej "imprezce".

A Kaczyński daje im, jako punkt odniesienia, jakięs tam Powstanie Warszawskie.

Dla wykształciuchów i smarkaterii-0studenterii to taki sam punkt odniesienia jak powstanie Spartakusa. I tyle samo o tych powstaniach wykształciuchy i studenteria wiedzą.

To np. wykształciuchy z Ursynowa, Kabat, Wilanowa czy Tarchomina. "Wiocha" mentalna, która parę miesięcy temu nabyła w wielkim mieście mieszkanie i razem ze zmianą adresu zmieniła poglądy z przaśno-patriotycznych i zacofanych na "nowoczesne", "europejskie" i "postępowe". Wyrzuciła dotychczas nosze buty, z których wyłaziła słoma, ale kompleksy zostały.

No wiec trzeba było je odreagować. A spece medialni wskazali obiekt do odreagowywania. Ot, i cała analiza.

Zadziałało uczestnictwo w "nagonce" generowane instynktem stadnym. Miesiącami wzmacniane i podgrzewane fobie u ludzi, dla których zasady są wyłącznie śmiechu warte, ludzi, którzy na co dzień ściągają a i chętnie dają łapówki w róznej formie (takze jako usługi w naturze). Dla których mówienie o zasdadach jest wyrzutem dla ich sumień. Ludzie ci rozładowali swoje, wyhodowane przy pomocy medialnych ogrodnikow, frustracje w emocjonalnym akcie "auto da fe".
Unknown pisze…
Co ma pis z tym wszystkim to chyba wiedzą ludzie tak odważni żeby podpisać się jako anonim :D
Panowie, a co Was napadło, by o politycznych tematach dyskutować w tak emocjonalny sposób na blogu MEDIA CAFE?

TO NIE JEST BLOG POLITYCZNY!
Anonimowy pisze…
A to nie dyskusja, to spamer "Blizna" - tutaj anonimowo - w ramach swojego kursu po blogosferze podspamował bloga...
Wygląda na nadinterpretację, ale z drugiej strony zaskakująca zbieżność. Z drugiej strony słyuszałem, że w damskim kiblu ktos napisał "głupi...".
Anonimowy pisze…
Odnosnie autora tej intelektualnej analizy mlodych wyborcow PO... Ustroj jaki mamy - demokracja, daje rowne prawo glosu kazdemu obywatelowi. Chocbys napisal o nich nawet jeszcze dziesiec postow - caly czas ich glosy beda sie liczyly na rowni z innymi.

Takze szkoda czasu.
Anonimowy pisze…
To zagranie nie jest wcale manifestem lojalności załogi, a co najwyżej dowodem osobistej urazy do Lisa jednego z redaktorków. Naczelny Dziennika nie jest lubiany ani szanowany, bo jest arogancki i małostkowy. Teksty "bo cię wypierdolę z pracy" albo "pojebało cię?!" wykrzykiwane publicznie zdarzają mu się całkiem często. Zarządza strachem, a nie szacunkiem. Więc dlaczego Lis miałby być od niego gorszy?
Anonimowy pisze…
Wypowiedzi pisiorków kiedyś budziły we mnie złość.
W tej chwili tylko współczucie dla przegranych życiowo frustratów, którzy wolą żyć przeszłością niż zadbać o przyszłość.
Anonimowy pisze…
5 milionów szabel? Akurat z szablami kojarzą mi się tylko wąsaci sarmaci, którzy poszli za tym kto im więcej naobiecuje, nie bacząc na żadne konsekwencje dla kraju.
Bet
Anonimowy pisze…
do 24 roku zycia niewywazonych? bez punktu odniesienia? co ty bredzisz?!? na pewno znam wiecej nazwisk posłów od ciebie i lepiej znam historie polskiego parlamentaryzmu (także 1918-1926). A 90% projektow pis jest po porstu czysto kretyńskich, cofających nas do poziomu państw autorytarno-wyznaniowych to musi wywołać odruch wymiotny u większości młodych ludzi bez specjalnej wiedzy na temat polityki. O rządzących stosujących prymitywne, populistyczne metody który niemal każdy człowiek z iq 110+ jest w stanie przejzeć. Tylko ludzie mało inteligentni i słabo wykształceni (to często acz nie zawsze idzie w parze) są w stanie uwierzyć i wierzą w te kłamstwa. Jestem pewnien że gdyby przeprowadzono badanie IQ wśród wyborców najgorzej zdecydowanie wypadłby elektroat PiS. Rzygać mi się za przeposzeniem od tych 5mln zacofanych umysłowo, emocjonalnie i mentalnie szabel gotowych pociąć innych za poglądy i kierunkujących złość za swoje niepowodzenia życiowe na wroga którego ukazuje im PiS. Zresztą to znana taktyka populistów. Za pomocą wroga można zjednoczyć. Tak postępował Hitler pokazując niemcom wroga w żydach, tak robiła propaganda komunistyczna wskazując kolejnych wrogów narodu. Dość takich metod i precz z takimi ludźmi którzy za ich pomocą stawiają kolejne mury dzielące społeczeństwo! Istnienie takiej partii jak PiS jest największą porażką naszej transformacji po 89 roku. I miał tu rację Jacek Kaczmarski dopisując ostatnią zwrotkę "murów", której albo nikt nie chce zauważać i pamiętać albo jej po prostu nie rozumie. I ona mówi o właśniej takiej porażce m. in. naszych przemian. Przytoczę dla ignorantów: Aż zobaczyli ilu ich poczuli siłę i czas I z pieśnią że już blisko świt szli ulicami miast Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam! Kto sam ten nasz największy wróg! A śpiewak także był sam
Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły rosły rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...