31 października 2007

Następny Yulbiz Warszawa odbędzie się 14 listopada 2007

Rozpoczynają się przygotowania do następnego, czwartego spotkania Yulbiz Warszawa, które odbędzie się w środę 14 listopada 2007 r. w warszawskiej restauracji KOM. Yulbiz to nieformalny klub blogerów ze środowiska biznesu, dziennikarzy i przedsiębiorców nowej ekonomii.

Początkowo spotkanie miało odbyć się 30 października, ale moje liczne wyjazdy służbowe uniemożliwiły mi jego organizację. Nie udało mi się nawet odpowiedzieć na wszystkie e-maile z zapytaniem o ciąg dalszy. Mam nadzieję, że następny Yulbiz będzie tak samo udany jak poprzednie, choć nie mamy jeszcze potwierdzenia sponsora.

W programie spotkania, m. in. :
  • „Kulisy powstania programu online 'Co z Polską?' Tomasza Lisa" - Michał Rutkowski, Managing Diector agencji interaktywnej Tribal DDB,
  • „Jak działa serwis Alert24.pl" - Małgorzata Plawgo (do potwierdzenia)
Celem Yulbiz jest umożliwić spotkanie ludziom mającym podobne pasje i zainteresowania jak blogi, wiki, nowe technologie, komunikacja, internet czy biznes internetowy. Dzięki Yulbiz jedni znaleźli nowa pasje, inni nowy pomysł na biznes, inni otworzyli nowe firmy, inni wreszcie zaczęli blogować.

Yulbiz stworzył w 2006 roku w Quebec kanadyjski przedsiębiorca, konsultant ds. marketingu internetowego i bloger, Michel Leblanc. Leblanc prowadzi swój blog pod adresem: www.michelleblanc.com.

> Wiedzieć więcej o Yulbiz Warszawa
  • Trzecie spotkanie Yulbiz Warszawa odbyło się 25 września 2007 r. w Warszawie. Uczestniczyło w nim ok. 90 osób. Spotkanie było transmitowane w internecie przez Transmisje Online. Yulbiz oglądały w internecie 22 osoby z całej Polski. Sponsorem spotkania była Agora SA.
  • Drugie spotkanie odbyło się 28 sierpnia 2007 r. Uczestniczyło w nim ok. 100 osób. Jego sponsorem był serwis społecznościowy Bebo.
  • Pierwsze spotkanie Yulbiz Warszawa odbyło się 17 lipca 2007 roku w Warszawie. Uczestniczyło w nim ok. 30 osób.
  • Yulbiz Warszawa jest czwartym tego rodzaju klubem, po Yulbiz Québec, Yulbiz Paris i Yulbiz Bruxelles. Yulbiz powstanie też m. in. w Barcelonie i w Nowym Jorku.

> Tag: internet, blog, Yulbiz, web2.0, Yulbiz Warszawa

2 komentarze:

ffatman pisze...

Bedzie, niestety, od czapy: wszystkiego najlepszego z powodu wczorajszych Urbana i Krzysztofa.

adlon pisze...

Małgorzata Plawgo, nie Klawgo :)