Czy przyszłość „Manager Magazine" stoi pod znakiem zapytania?

Czarne chmury zbierają się nad miesięcznikiem „Manager Magazine Polska". Jego prezes Philipp Busch, który był jednocześnie prezesem niemieckiego „Manager Magazine", został zwolniony 2 października br. z obu stanowisk przez zarząd niemieckiej grupy Die Spiegel Gruppe, właściciela tytułu, prawdopodobnie za porażkę w rozwoju biznesu na Węgrzech i w Polsce.

Zarządowi polskiego „Manager Magazine" udało się do dziś ukryć tę informację przed pracownikami.

Sprzedaż polskiego „Manager Magazine" spada. W okresie zaledwie trzech miesięcy, od czerwca do sierpnia 2007 r., z wydawnictwa najpierw odeszli wszyscy menadżerowie: dyrektor zarządzający, dyrektor biura reklamy, dyrektor marketingu i sprzedaży oraz szef działu eventów, później - cały dział reklamy oraz jeden z kluczowych dziennikarzy.

Menadżerowie z „Manager Magazine" tworzą teraz platformę biznesową, które będzie się składać z portalu społecznościowego dla menadżerów, magazynu gospodarczego „businessman.pl" oraz centrum kongresowo-szkoleniowo-rekreacyjnego, dla Wydawnictwa Migut Media.

W maju br. z Manager Magazin wycofała się grupa wydawnicza
Infor
(„Gazeta Prawna"). Udziały polskiego wydawcy (25%) odkupiła Die Spiegel Gruppe, która ma teraz niezły orzech do zgryzienia.

> Tag: , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
a po co komu dziś
-- takie pismo? już dawno (jeszcze w Inforze)
-- było lekko, no...
i piszę to bez (teoretycznie możliwych) osobistych ;-)
Anonimowy pisze…
A własciwie o co chodzi w tym komentarzu? Nic z tego nie rozumiem. obawiam się, że w najlepszym przypadku rozumie jakieś grono ściśle zawiedzionych /przepraszam/ zainteresowanych kolesi.