5 października 2007

Czy przyszłość „Manager Magazine" stoi pod znakiem zapytania?

Czarne chmury zbierają się nad miesięcznikiem „Manager Magazine Polska". Jego prezes Philipp Busch, który był jednocześnie prezesem niemieckiego „Manager Magazine", został zwolniony 2 października br. z obu stanowisk przez zarząd niemieckiej grupy Die Spiegel Gruppe, właściciela tytułu, prawdopodobnie za porażkę w rozwoju biznesu na Węgrzech i w Polsce.

Zarządowi polskiego „Manager Magazine" udało się do dziś ukryć tę informację przed pracownikami.

Sprzedaż polskiego „Manager Magazine" spada. W okresie zaledwie trzech miesięcy, od czerwca do sierpnia 2007 r., z wydawnictwa najpierw odeszli wszyscy menadżerowie: dyrektor zarządzający, dyrektor biura reklamy, dyrektor marketingu i sprzedaży oraz szef działu eventów, później - cały dział reklamy oraz jeden z kluczowych dziennikarzy.

Menadżerowie z „Manager Magazine" tworzą teraz platformę biznesową, które będzie się składać z portalu społecznościowego dla menadżerów, magazynu gospodarczego „businessman.pl" oraz centrum kongresowo-szkoleniowo-rekreacyjnego, dla Wydawnictwa Migut Media.

W maju br. z Manager Magazin wycofała się grupa wydawnicza
Infor
(„Gazeta Prawna"). Udziały polskiego wydawcy (25%) odkupiła Die Spiegel Gruppe, która ma teraz niezły orzech do zgryzienia.

> Tag: , , , ,

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

a po co komu dziś
-- takie pismo? już dawno (jeszcze w Inforze)
-- było lekko, no...
i piszę to bez (teoretycznie możliwych) osobistych ;-)

Anonimowy pisze...

A własciwie o co chodzi w tym komentarzu? Nic z tego nie rozumiem. obawiam się, że w najlepszym przypadku rozumie jakieś grono ściśle zawiedzionych /przepraszam/ zainteresowanych kolesi.