9 września 2008

Polskapresse zwalnia Tomasza Wróblewskiego za brak sukcesów dziennika „Polska The Times"

Axel Diekmann, prezes Verlagsgruppe Passau, właściciela grupy wydawniczej Polskapresse, zwolnił dziś wice-prezesa Polskapresse, Tomasza Wróblewskiego. Powód: brak sukcesów projektu ogólnopolskiej gazety „Polska The Times", którą Wróblewski stworzył i firmował swoim nazwiskiem.

Tomasz Wróblewski był od 1 listopada 2006 r. wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym Polskapresse. Axel Diekman już od pewnego czasu nosił się z zamiarem rozstania z Wróblewskim. Ci co znają niemieckiego bossa wiedzą, że kiedy przyjeżdża do Polski i sam, bez prezesa czy wice-prezesa, objeżdża oddziały Polskapresse, to zły znak. Takich zlych znaków było więcej. Czując pismo nosem, Tomasz Wróblewski od wielu miesięcy próbował zbliżyć się do Polsatu, ale jak na razie bezskutecznie.

Obowiązki Wróblewskiego w zarządzie przejmuje Dorota Stanek, prezes Polskapresse, a na dyrektora wydawniczego Polskapresse awansuje Izabela Marciniak, poprzednio szef działu wydawniczego i product manager Tele Magazynu - informuje Polskapresse w komunikacie.

Co dalej z dziennikiem „Polska The Times"? Od początku nie wierzyłem w ten projekt, choć bardzo chciałem się mylić, bo jak każdy dziennikarz, a raczej były dziennikarz, wolę kiedy gazety powstają, niż kiedy znikają. Teraz tylko patrzeć jak za Wróblewskim polecą inne głowy, a sam dziennik zostanie odsprzedany innemu wydawcy.

Marek Miller pisze, na swoim blogu M jak Media, w tekście komentującym zmiany w Polskapresse:
„Rupert Murdoch, właściciel News Corporation wydającego m.in. "The Times" od dawna nie kryje zainteresowania polskim rynkiem. Ostatnio pojawiły się informacje o chęci odsprzedaży przez Murdocha 35% posiadanych przez niego akcji w TV Puls. Czyżby uzyskany z takiej transakcji kapitał (plus sprzedawane telewizje w Bułgarii i na Litwie) mógłby służyć jego wejściu na nasz rynek prasowy? Jedno jest pewne - w ciągu najbliższych tygodni możemy być świadkami bardzo ciekawych przemian na naszym podwórku".

> Wiedzieć więcej:

5 komentarzy:

Marek Miller (eM) pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Marek Miller (eM) pisze...

Krzysztofie :)

W tym samym momencie opublikowaliśmy wpisy. Ja również pamiętam dobrze Twoje hipotezy. I widzę, że podobnie myślimy w tym temacie:

Polskapresse bez Wróblewskiego - co dalej?

Pozdrawiam!

Krzysztof Urbanowicz pisze...

Marek,

Czytalem Twoj tekst, niezly. Przy okazji dzieki za pamiec.

Pozdrawiam

Unknown pisze...

Panowie, projekt Polska skazany był na porażkę. Dwa lata temu przewidywałem taki scenariusz, znając realia PP. Odejście Kowalskiego było końcem pewnej epoki projektów. Firma nie ma archiwum zdjęciowego z prawdziwego zdarzenia, jednolitego systemu edycyjnego, co niezbędne m.in. w tworzeniu ogólnopolskiego projektu gazety. Dziś pozostaje analiza, czy opłaca się dalej prowadzić projekt, czy go zlikwidować. Firma może też zmienić właściciela.

Anonimowy pisze...

Spowiedź hochsztaplera
http://www.brief.pl/brieftv/brief-cafe/art34,marketing-to-nie-wszystko-przede-wszystkim-wartosci-12-09-2008.html