Barack Obama opublikował swoje pierwsze wideo-przemówienie na YouTube

George W. Bush co sobota nagrywał podcasty na stronie Białego Domu, jego następca - Barack Obama woli wideo na YouTube.

W oczekiwaniu na inwestyturę 20 stycznia 2009 roku, amerykański prezydent-elekt nagrał wczoraj w swoim biurze w Chicago swoje pierwsze wideo-przemówienie do narodu - informuje Associated Press.

Zostało ono wyemitowane dziś w stacjach radiowych w USA i opublikowane na jego przejściowej stronie Change.gov, na blogu tej strony w sekcji Newsroom, na stronie ObamaBlog oraz w serwisach internetowych: YouTube, AOL, Yahoo i MSN.

Wygląda na to że Obama wpisze na stałe do swojej strategii komunikacji korzystanie z narzędzi i technologii Web 2.0, szczególnie blogi i wideo. Nic dziwnego, ok. 2 miliony internautów oglądnęło w ciągu zaledwie dwóch dni wideo z przemówieniem prezydenta-elekta Baracka Obamy na YouTube wygłoszonym 4 listopada 2008 roku po ogłoszeniu wyników wyborów. W internecie krążyło jakieś 500 różnych wersji przemówienia, które były oglądane w sumie 6,8 milionów razy.

Oficjalna strona wyborcza BarackObama.com i YouTube, gdzie ludzie Obamy umieścili ponad 1800 wideo, odegrały centralną rolę w internetowej kampanii prezydenckiej Obamy. Gwoli precyzji, YouTube nie istniał jeszcze kiedy George W. Bush wygrał wybory prezydenckie w 2000 roku.

> Wiedzieć więcej:

Komentarze