Czy Grupa Spiegel zamknęła „Manager Magazin", bo nie chciała już prowadzić biznesu w Polsce?

Michał Fura z „Gazety Prawnej" pisze na swoim blogu o przyczynach zamknięcia „Manager Magazin".

Nie zgadza się moją analizą (nieudolność kolejnych prezesów, złe zarządzanie, exodus top managementu, ogromne inwestycje i brak rentowności) i uważa, że głównym powodem wycofania się właściciela tytułu, niemieckiej Die Spiegel Gruppe, jest zmiana strategii nowego prezesa, który nie chciał już prowadzić biznesu w Polsce.
„To oczywiście zrozumiałe. Jeden tytuł w Polsce, to niewiele dla takiego wydawnictwa jak Grupa Spiegel. W takiej sytuacji łatwiej zamknąć pismo w Polsce niż nawet sto razy gorzej prosperujące pismo w Niemczech. Szczególnie, gdy zbliża się recesja. Ale to zupełnie co innego, niż zamknięcie pisma z powodu nierentowności i braku perspektyw. Rentowność się zbliżała, zresztą zgodnie z planem. A perspektywy - uważam - pismo miało bardzo duże. Obok Forbesa, to jedyny liczący się magazyn w tym segmencie i myślę, że na rynku jest miejsce dla obu tytułów" - pisze dziennikarz.
Myślę, że na porażkę „Manager Magazin" złożyły się wszystkie czynniki, o których mówi Michał Fura, i te o których pisałem wczoraj. Gdyby „Manager Magazin" odniósł sukces wydawniczy, właściciel zawahałby się przed jego zamknięciem, a przed wycofaniem z Polski z większym entuzjazmem szukałby kupca.

I podpisuję się dwoma rękoma pod tym zdaniem Michała Fury: „Szkoda, że Spiegel nie dał Managerowi szansy i się poddał"...

> Wiedzieć wicej:

Komentarze

Anonimowy pisze…
Sprytne. Przykrycie notki z niekorzystnymi dla Pana komentarzami nowym tekstem. :-)
Leonard Zelig, człowiek bez tożsamości (internetowej)
Nowy wpis na ten sam temat z ciekawą analizą ma być sprytny? Równie sprytne będą też pewnie dla Pana/Pani linki do poprzedniego wpisu w tym tekście i linki pod tym wpisem.

Co to tożsamości, również tej internetowej, to dyskretnie sygnalizuję, że ja jestem podpisany z imienia i nazwiska, Pan/Pani nie.
Anonimowy pisze…
Ciekawa analiza? Chyba coś przegapiłem...
Anonimowy pisze…
Ciekawa analiza? Chyba nie widzieliśmy tego samego posta. Link do ciekawego głosu Michała w dyskusji - oto czym był ten ostatni wpis ;)
pozdrawiam,
Karol Marcinkowski(z nazwiska i imienia)
Anonimowy pisze…
Zwal jak zwal, chodzi wam o to samo, czyli o ciekawa opinie