Francis Pisani w Warszawie. Pisze książkę o startupach i innowacji na świecie

Oglądaliśmy dzisiejszy finał Euro 2012 z Francisem Pisani, który przyleciał wczoraj do Warszawy. Francis to francuski dziennikarz i pisarz, pisze teraz książkę o startupach i innowacji na świecie i od kilku miesięcy objeżdża cały świat spotykając się z przedsiębiorcami, business angel'ami i inwestorami Venture Capital (projekt Winch5).


Byliśmy trochę dziwnymi kibicami. Francis, który mieszkał 15 lat w Mexico, tyle samo w San Francisco, kibicował Włochom, bo ma korzenie włoskie, ale bił też brawo Hiszpanom, bo jego dzieci są „latino". Ja byłem za Włochami, bo kocham ten kraj, ale kibicowałem też La Furia Roja, której grę lubię najbardziej na świecie.

A polskie startupy? Od jutra. Francisa czeka seria spotkań z polskimi przedsiębiorcami i inwestorami, którzy opowiedzą mu o eksplozji przedsiębiorczości w Polsce i spróbują odpowiedzieć na pytanie dlaczego polskie startupy nie mogą się przebić na świecie. 

Komentarze

premkumar pisze…
very nice article
Anonimowy pisze…
Tylko świat startupów toczy choroba co się zowie sprzedaż spółki. Wiele osób po prostu startuje projekty by je spieniężać, a to paradoksalnie nie wypływa najlepiej na rynek :) Jest to jednak tylko moja opinia.