6 lipca 2006

Francja: Stacja telewizyjna M6 uruchamia 3 serwisy społecznosciowe web 2.0

Kilka dni po uruchomieniu portalu internetowego Wat.tv przez francuską stację telewizyjną TF1, jej konkurent M6 wystartował z podobnym projektem w stylu modnego trendu web 2.0.

Nowy projekt M6 składa się z 3 różnych serwisów społecznościowych, w których internauci decydują o zawartości, co jest jedną z podstawowych cech web 2.0:

  • "Wideo.fr" - serwis, gdzie można publikować i dzielić się wideo (jak na YouTube), we współpracy z platformą multimedialną Kewego.com.

  • Yootribe.com - serwis społecznościowy (podobny do MySpace) dla młodych internautów, we współpracy z ClicMobile. Użytkownicy mogą tu publikować i dzielić się informacjami, zdjęciami i ulubionymi adresami. Będą też mogli sprawdzić na mapie w telefonie komórkowym gdzie znajdują się ich znajomi.

  • Skaaz.fr - serwis z platformą blogową i czatem.
Podczas gdy prasa francuska, która przeżywa poważny kryzys, zażarcie dyskutuje na temat swojej tożsamosci czy nowych modeli biznesowych, kilku inteligentnych menadżerów z branży telewizyjnej odważnie wkroczyło do internetu.

Zrozumieli, że podstawą internetowego biznesu jest zbudowanie społeczności.

Źródło: M6, Le Journal du Net

> Tag: , ,, , , , , , , , ,

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ostatnio natrafiłem na ciekawy polski serwis Web 2.0, pomyślałem że może zainteresuje to Pana:

osłużę się przykładem z bloga:

"Wypłyń na szerokie wody: eioba.com"

Użytkownikom, którym przeszkadza fakt rozrzucenia po całym internecie interesujących artykułów, z pewnością spodoba się ten projekt. Jest to próba stworzenia wielkiej bazy artykułów, gdzie każdy użytkownik może opublikować swój artykuł, a także wpłynąć na popularność innych publikacji. Całość oparta jest o popularne ostatnio mechanizmy Web 2.0.