Wiadomosci24.pl mają już ponad 4600 „dziennikarzy obywatelskich"

Startuje pierwsza kampania reklamowa serwisu Wiadomosci24.pl, który może być jednym z filarów nowego dziennika ogólnopolskiego tworzonego właśnie przez Polskapresse. Temat przewodni tej kampanii: największa redakcja w Polsce.

Po ośmiu miesiącach działania Wiadomości24.pl są nie tylko największym w Polsce serwisem dziennikarstwa obywatelskiego, ale i wielką redakcją. Zarejestrowanych jest ponad 4600 autorów, a 650 działa bardzo aktywnie – napisali co najmniej kilka tekstów. Chwali się tym dziś Polskapresse, wydawca prasy regionalnej i Wiadomosci24.pl, w komunikacie prasowym.
„Dziennikarze obywatelscy opublikowali ponad 6,5 tys. tekstów, a w całej „gazecie internetowej" pojawiło się już ponad 10 tys. różnych materiałów dziennikarskich. Gazeta internetowa, tak jak i inne, profesjonalne media, korzysta z depesz agencji prasowych. Zespół redaktorów czuwa nad jakością tekstów, którzy uzupełniają doniesieniami agencyjnymi codzienny serwis. Na stronie www.wiadomosci24.pl można też przeczytać najciekawsze i najlepsze teksty dziennikarskie z gazet regionalnych Polskapresse" - czytamy w komunikacie.

Gazetę, według danych Megapanel/PBI, w styczniu odwiedziło 443 tys. unikalnych użytkowników, którzy obejrzeli ponad 1,6 mln stron.

Publikować może tu każdy, wśród autorów są profesorowie i wybitni lekarze, jak np. Piotr Siondalski, szef zespołu gdańskich kardiochirurgów, którzy dokonali pierwszej na Pomorzu operacji przeszczepu serca. Felietony publikują m.in. Jan Tomaszewski, Klaus Bachmann czy Kuba Wandachowicz. Są studenci i licealiści, nauczyciele, właściciele firm i... bezdomni.

Gazeta Wiadomości24.pl została Stroną Roku 2006 w konkursie "Webstar" w kategorii "wiadomości i informacje".

> Źródło: Polskapresse

> Wiedzieć więcej:
Hekatomba w Polskapresse
Polskapresse zamienia swoją Agencję Prasową na dział krajowy nowego dziennika
Marcin Wójcik, autor bloga krakoff.info, wybrany Blogerem Roku 2006 przez wiadomosci24.pl
Portale oparte na dziennikarstwie obywatelskim to przyszłość mediów

> Tag: , , , , , , , ,

Komentarze

Grzegorz Marczak pisze…
każdy kto pisze jest dziennikarzem? Ciekawe podejście - wychodzi na to, że wszystkie gazety powinny się bać bo żadna nie zatrudnia tylu.
Anonimowy pisze…
osobiscie widze maly problem, mianowicie - internet sprawia ze informacje rozchodza sie blyskawicznie. dlatego tez od serwisow informacyjnych oczekujemy chyba blyskawicznej reakcji. dlatego te serwisy maja dostep do innych serwisow prasowych oraz sztab ludzi 'gotowych do akcji' przez caly dzien. za to im placa. 'dziennikarz obywatelski' to raczej dziennikarz 'od swieta' - nie placa mu, nie czeka z moment. owszem, czasem zdarzy mu sie znalezc w srodku akcji, ale to ze opisze swoja wrazenia wcale nie znaczy ze jest reporterem. cos jak ochotnicza straz pozarna i straz zawodowa. niby to samo, a jednak nie do konca...

konkretniej rzecz biorac - pozar we wroclawiu
gazeta - 1st news
onet - 1st news
w24 - cisza..

a przeciez nie felietony sa sila takiego portalu, tylko 4600 osob ktore akumuluje gorace newsy.. tylko gdzie te newsy?
Anonimowy pisze…
hehe, a jednak moj blamaż. jednak ten news byl. widac wina jedynie po stronie pozycjonujacych newsy w glownej kolumnie... nadal jednak bardziej OSP niz ZSP ;]
Anonimowy pisze…
No niestety ten "zespol redaktorski" kiepsko wykonuje swa prace. Wiele razy nacialem sie w wiadmomosci.24 na teksty z bledami, zle napisane, pozbawione jakiejkolwiek dozy obiektywizmu.
Bylo kilka dobrych, ciekawych i wartosciowych ale niestety tona one w masie zlych, badz po prostu miernych.
Anonimowy pisze…
Ostatni naczelny DB z klasą to Andrzej Liberadzki-niestety ofiara układowego właściciela w głosnej sprawie Kwasniewski-Ałganow z 1997 r. Szkoda człowieka, a od tamtej pory Polskapresse straciła całkiem wiarygodnośc i dlatego watpie aby Wróblewski czy ktokolwiek inny to odbudował (zbudował?)
Anonimowy pisze…
Obywatelscy,czyli bardzo tani, bo za darmo. I o to tutaj głównie chodzi Polacy.
Axel S.