Content Marketing: 90% marketerów korzysta z technik marketingu treści


Dziewięćdziesiąt procent marketerów korzysta z technik Content Marketingu, by wesprzeć sprzedaz ich produktów - wynika z badań Content Marketing Institute. To konsekwencja zmiany zachowań konsumentów i zmian w samym marketingu, który opiera się dziś na tezie: rynki to rozmowy

Marketerzy używają najczęściej następująch narzędzi Content Marketingu:
Marketerzy najczęściej widzą w Content Marketingu 5 korzyści:
  1. Możliwość rozmawiania bezpośrednio ze swoimi odbiorcami (bo przecież rynki to rozmowy)
  2. Wzrost zaufania klientów
  3. Wpływanie w nienachalny i skuteczny sposób na decyzje zakupowe
  4. Zwiększanie zasięgu komunikacji marketingowej
  5. Budowanie i zwiększanie wiedzy o grupie docelowej
Content Marketing to, według definicji Content Marketing Institute, storytelling, czyli narracja, która pozwala na komunikowanie o marce, przy skutecznym użyciu mediów internetowych, w celu dotarcia do określonej grupy docelowej. 

> Wiedzieć więcej:

Komentarze

Marek pisze…
To prawda! Sam stosuję marketing treści promując swoją markę i firmę. Wykorzystuję go również jako środek do pozyskiwania potencjalnych klientów. Połączyłem ostatnio content marketing z inbound marketing, co daje mi świetne rozwiązanie dla biznesu. Więcej można się dowiedzieć z artykułu www.businessweb.pl/co-to-jest-inbound-marketing Ogólnie rzecz biorąc w tym podejściu bardziej skupiamy się na kliencie i jego potrzebach. To jest punt wyjścia.
Sebastian pisze…
Teraz każdy myśli o tym, jak zachęcić i pozyskać odbiorców. W tym pomaga właśnie pozycjonowanie i content marketing. Pierwsze z tych narzędzi zwiększy naszą rozpoznawalność, natomiast drugie przykuje uwagę konsumentów.
Content marketing jest bardzo ważny w procesie pozycjonowania strony.