Marcin Wójcik, autor bloga krakoff.info, wybrany Blogerem Roku 2006 przez wiadomosci24.pl

"Byłem kompletnie zaskoczony" - mówi Marcin Wójcik (po lewej), Bloger Roku 2006.
Nagrodę wręcza mu Julian Beck, wiceprezes Polskapresse, wydawca serwisu wiadomosci24.pl


Marcin Wójcik, autor bloga krakoff.info, został wybrany Bloggerem Roku 2006, a Oliwia Piotrowska (na zdjęciu poniżej) została Dziennikarzem Obywatelskim Roku 2006 w konkursie zorganizowanym przez serwis informacyjny wiadomosci24.pl. Wyniki konkursu zostały ogłoszone wczoraj.


Oliwia Piotrowska, Dziennikarka Obywatelska Roku 2006, w blasku fleszy
i z nowym laptopem Macintosh w ręku.


Oto lista nagrodzonych:


W głosowaniu internautów zwyciężyli:
Decyzją kapituły konkursu:
Gratuluję wszystkim zwycięzcom tego konkursu. Był on otwarty dla wszystkich, którzy publikują swe blogi w internecie, bez względu na platformę, z której korzystają.
„Konkurs 'Dziennikarz Roku' to wyraz uznania dla rodzącego się w Polsce fenomenu służenia innym poprzez upowszechnianie informacji. Ogłoszony przez nas konkurs wyłonił osoby, które publikując w internecie - i nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia - przestrzegają praw autorskich, ich materiały są rzetelne i w roku 2006 swymi publikacjami najlepiej służyli społeczeństwu" - czytamy w komunikacie wiadomosci24.pl

Gratulacje należą się też pomysłodawcom i organizatorom konkursu, serwisowi wiadomosci24.pl. Powstał on pół roku temu.

„Dziś pisze u nas już ponad 600 autorów, co czyni z wiadomosci24.pl największą redakcję w Polsce" - powiedział Paweł Nowacki, redaktor naczelny wiadomosci24.pl. To będzie też głównym motywem kampanii reklamowej serwisu, która ma wystartować w 2007 r.

> Wiedzieć więcej:
Zdjęcia z gali
Zawodowi dziennikarze są skazani na współpracę z amatorami
Portale oparte na dziennikarstwie obywatelskim to przyszłość mediów
Dlaczego media ignorują dziennikarstwo obywatelskie? Bo go nie rozumieją i obawiają się go!

> Tag: , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
Czyżby "ciche" promowanie wiadomosci24.pl ? A może promowanie Polskapresse ?
Nie, głośna informacja o wartościowych i pożytecznych inicjatywach. Na to "ciekawy" nie wpadł?
Anonimowy pisze…
a nie powinna byc oliwia piotrowska pod zdjeciem? bo na razie jest wojcik :)
Anonimowy pisze…
Kto w końcu jest na zdjęciu: Oliwia Piotrowska czy Oliwia Wójcik?
Anonimowy pisze…
"głośna informacja o wartościowych i pożytecznych inicjatywach" - wartościowe ? przepraszam ale co ? przekręty podczas wyboru tzw blogera roku ?
Oliwia Piotrowska oczywiście, przepraszam za pomyłkę.
ciekawy - jakie przekręty?
Anonimowy pisze…
"jakie przekręty"?

Takie:
http://ja.rafi.pl/2007/02/03/panie-wojcik-gratuluje-kontaktow/
Anonimowy pisze…
To ciekawa sprawa i chyba warta poruszenia. Duże wydawnictwo organizuje konkurs i przyznając głowną nagrodę łamie swój regulamin. Pozostali uczestnicy chyba mogą się czuć oszukani?
Anonimowy pisze…
Aż mnie zatkało z wrażenia po lekturze "dowodów" na blogu prokuratora Rafiego i innych zwolenników Spiskowej Teorii Dziejów! Przecież to jakieś oszołomy, ciemny lud, co wietrzy diabła we wszystkim czego nie rozumie. Nie wpadli nawet na tak prosty trop jak pomyłka ludzi z wiadomosc24.pl. Gratulacje! Już rozumiem dlaczego nie startują w konkursach MENSA.
Anonimowy pisze…
"Pozostali uczestnicy chyba mogą się czuć oszukani?"

Rozumiem że rafi czuje się oszukany i ty chcesz go bronić przed tymi jak ty to nazywasz "oszustami", tak? Nie warto, uwierz mi stary, nie warto. Za wysokie progi na jego blogi...

A swoją drogą to niezła wpadka kapituły konkursu. Coś pisali na ten temat?
Anonimowy pisze…
Witam,
nie rozumiem wypowiedzi 2 osób powyżej. Przyznajecie, że organizator się pomylił (tak sądzę i ja, nie wietrzę spisku) a równoczesnie atakujecie (w sposób niewybredny) tego, kto na pomyłkę zwraca uwagę. Skoro brał udział w plebiscycie to chyba miał prawo liczyć, że zostanie on rozstrzygnięty zgodnie z Regulaminem?

Wg Regulaminu mój blog powinien być jednym z 5 branych pod uwagę przy wyborze ostatecznego tryumfatora. Nie podoba mi się to, że odebrano mi szansę na wygraną dlatego, że ktoś spartaczył swoją robotę.
Anonimowy pisze…
Dla mnie jest jasne, że organizator się pomylił (do sprawdzenia) i jest zupełnie jasne, że masz prawo mieć pretensje do organizatora. Ja tylko nie rozumiem dlaczego piszesz o tym na jakichś oszołomskich blogach zamiast napisać mailem oficjalny list do organizatora i opublikować go na twoim blogu. ty oczywiście robisz co chcesz, ale gdybym miał bloga tak bym zrobił.
Galba pisze…
Zadałem mailem pytanie organizatorowi. Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak: może wygląda to jak pomyłka ale pomyłką nie jest bo gdzieś już w trakcie trwania konkursu zamieściliśmy opis zasad i tam napisaliśmy, że są inne zasady niż w Regulaminie...

A na swoim blogu temat poruszyć mogę najwyżej w formie drobnej uwagi w post scriptum bo tematyką mojego bloga nie są zagadnienia partactw przy organizacji plebiscytów.
Anonimowy pisze…
Nie zwykłem zaglądać tu chociażby sporadycznie, linka do komentarzy dostałem od znajomego. Zatem pragnę tylko wyjaśnić tym panom, a może dziewczętom jeśli czytać ze zrozumieniem nie potrafią.

Nie utyskuję z powodu nie zdobycia pierwszego miejsca, a zwracam uwagę na fakt wielkiej wtopy ze strony organizatorów, no bo jak można tłumaczyć REGULAMIN SWOJE, ZMIANA ZASAD SWOJE? Widzieliście jakiś inny poważny konkurs, w trakcie którego zmieniane są zasady?

To było po pierwsze, po drugie w swoim poście nawoływałem nie jak ktoś to błędnie odczytał do przyznania tytułu Blogera Roku mojej osobie, a komuś z piątki finalistów.

Czytajcie, anonymousy, ze zrozumieniem. To ułatwia życie, a na pewno już dyskusję.