Mecom nie wejdzie do projektu ogólnokrajowego dziennika Polskapresse?

Brytyjski fundusz inwestycyjny Mecom, który odkupił w 2006 r. od Orkli gazety regionalne, a kilka dni temu kupił „Życie Warszawy", nie dołączy do projektu dziennika ogólnopolskiego Polskapresse.

Już od kilku miesięcy słyszę tę opinię w środowisku wydawców, we wtorek 5 czerwca, napisał o tym na swoim blogu krakowski medioznawca Zbgniew Bajka.

Według Bajki, Mecom i jego szef, Dawid Montgmery, nie mają interesu we wspieraniu takiej inicjatywy, bo może być kolejnym gwoździem do trumny dla „Rzeczpospolitej”, której – po odejściu Grzegorza Gaudena i wejściu na rynek „Dziennika” – powodzi się coraz gorzej.

Nad projektem Polskapresse niebo zaciąga się chmurami. Trudno sobie wyobrazić ogólnokrajowy „grzbiet” (wydanie) rozprowadzane jedynie w części Polski. (...). Ma od czego głowa boleć, oj ma! I w Pasawie (VGP) i w Warszawie (Polskapresse). Boję się tylko, by zamiast zdrowego noworodka nie urodził się jakiś mało wydarzony, chorowity od narodzin, osesek" - pisze Bajka.
W tej sytuacji, wprowadzenie w życie projektu Polskapresse może przesunąć się w czasie – być może na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Tomasz Wróblewski, wiceprezes Zarządu PolskaPresse, były redaktor naczelny „Newsweeka", pracuje od kilku miesięcy nad projektem dziennika ogólnopolskiego na bazie tytułów regionalnych Polskapresse.

> Źródło: blog Zbigniewa Bajki

> Wiedzieć więcej:
Sołowow chce 100 milionów zł za „Życie Warszawy"
Dziennikarze i menedżerowie z mediów szukają pracy
Hekatomba w Polskapresse
Polskapresse chce wydać z Orklą nowy ogólnopolski dziennik
Będzie strajk w gazetach regionalnych Mecomu na Pomorzu?
Mecom zaczyna zwalniać i ciąć brutalnie koszty w „Rzeczpospolitej" i w swoich gazetach regionalych
Dlaczego Polskapresse nie wyda nowego dziennika
Polski rynek mediów dopiero wchodzi w strefę turbulencji

> Tag: , , , , , ,

Komentarze

Anonimowy pisze…
to ciekawe; choć ja już sie nie znam na tym rynku. ale -- czy jest tu miejsce na nowy ogólnopolski dziennik?
nie sądzę.
warto zaczynać myślenie NIE od (zapewne WSPANIAŁEJ) idei tytułu; ale od tego dla kogo on ma być...
i tu są Schody.
„Dziennik" i „GW" zaspokajają (jakoś tam) potrzeby (tzw.) inteligentów; prasa „czerwona" też jest odpowiednio reprezentowana...
nie widzę miejsca, nie widzę grupy.
no, chyba, że walka z istniejącymi; a to
-- nasz Naród BARDZO LUBI...
(a skutki wiadome.;-)
Anonimowy pisze…
dziennika takie jak Gazeta Lubuska czy nowa Trybuna Opolska to świetnie zakorzeniona prasa lokalna. Włączenie taki tytułów to pseudo ambitnego projektu ogólnopolskiego było by dziwactwem
Polskapresse ma więc problem, który można było przewidzieć. Więc może lepiej skulić uszy i zabrać się znów za robienie porządnych gazet lokalnych we Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku ....
Anonimowy pisze…
Polskapresse padnie na kombinacjach przy swoich dobrze zakorzenionych tytulach lokalnych. Po likwidacji regionalnych mutacji i sciagnieciu ich w jeden grzbiet czytelnicy lawinowo dzwonili do lokalnych redakcji i kleli na czym swiat stoi. Jesli cotygodniowe wkladki lokalne w formie minitygodnikow takze ulegna likwidacji, to czytelnik ktory siega po tytuly Polskapresse ze wzgledu na informacje lokalne odwroci sie od gazety. Zyskaja na tym nieprofesjonalne male tytuly lokalne o zasiegu powiatowym prowadzone przez pseudoredaktorow z ukrytymi aspiracjami politycznymi. Pomysl na jeden wielki codzienny tytul to mrzonka.